طراحی، اجرا و قیمت نورپردازی نمای ساختمان

طراحی و اجرا و قیمت نورپردازی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان با گذر زمان و روی کار آمدن تجهیزات مدرن ساختمانی، در حال توسعه و تحول است. امروزه برای ایجاد زیبایی هر چه بیشتر در ساختمان‌ها، می‌توان از متریال‌های جدید، امکانات به روز و البته انواع ادوات نورپردازی نمای ساختمان استفاده کرد. اجرای نورپردازی نمای ساختمان می‌‌تواند تصویری شگفت انگیز از نمای ساختمان در شب ارائه کند. این کار باعث می‌شود که ساختمان شما در تاریکی شب، هویت خاص خود را بیابد و در سیاهی هزاران ساختمان دیگر در تمام طول شب، محو نشود. در این مطلب قصد داریم درباره اصول و روش‌های نورپردازی نمای بیرونی ساختمان در شرکت به ساز نما صحبت کنیم.

نورپردازی نمای ساختمان

در ده سال اخیر، به طور پیوسته به تعداد ساختمان‌هایی که در زمان طراحی نما، به اجرای نورپردازی پرداخته‌اند، افزوده گردیده است؛ به طوری که در طول شب وقتی در طول خیابان‌ها و کوچه‌های شهر قدم می‌زنید، می‌توانید ساختمان‌هایی را ببینید که به خوبی از دیگر ساختمان‌های مجاور متمایز شده‌اند. علت این تمایز، زیبایی بخشیدن به ساختمان با نورهای کار شده در نمای آن است. به چشم آمدن در اوج زیبایی و نشان دادن تمامی پرسپکتیوهای ساختمانی، امری است که در بسیاری مواقع با بازی نور و سایه ایجاد می‌شود. بنابراین کسانی که به برندینگ ساختمان توجه دارند و در پی آن هستند که نمای بیرون ساختمانشان در تمام طول روز و شب به زیبایی دیده شود، باید به اجرای نورپردازی نمای ساختمان فکر کنند. برای اجرای ساختمان دو سبک کلی مدرن و ساده وجود دارد که هر یک می‌توانند چندین زیرمجموعه داشته باشند:

نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی نمای ساختمان مدرن

در طراحی نورپردازی نمای ساختمان به سبک مدرن، از نور به عنوان یک اِلمان طراحی هویت بخش استفاده می‌کنند که قرار است به عنوان بخشی از نما، نقش آفرینی کند. نورهای نقطه‌ای، منطقه‌ای، محوطه‌ای و… می‌توانند به صورت ترکیبی یا یکه مورد استفاده قرار بگیرند. در چنین سبکی از نورپردازی، نور و سایه دست به خلق پرسپکتیوهای جدید می‌زنند و می‌توانند با استفاده از خلاقیت طراح، به زیبایی هر چه بیشتر ساختمان کمک کنند.

نورپردازی نمای ساختمان ساده

در سبک نورپردازی نمای ساختمان ساده، هدف روشن بودن نمای ساختمان در طول شب است و بیشتر از سایه، این نور است که در طراحی حکمرانی می‌کند. یک‌نواختی نور، روشنی ساختمان، ساده بودن رنگ نورها و هماهنگی نور و نما، از جمله ویژگی‌های اصلی این سبک از طراحی نور در نمای ساختمان است.

ال ای دی نقطه ای

انواع لامپ نورپردازی نمای ساختمان

قیمت نورپردازی نمای ساختمان به عوامل مخلتفی مانند سبک کار، حجم ساختمان، نوع لامپ به کار رفته، استفاده از سنسورهای مختلف، استفاده یا عدم استفاده از پنل‌های خورشیدی و… دارد. در اینجا قصد داریم انواع لامپ نورپردازی نمای ساختمان را به شما معرفی کنیم:

پروژکتورهای الایدی:

پروژکتورها نور شدیدی را در منطقه‌ای وسیع از نمای ساختمان پخش می‌کنند و معمولاً برای نورپردازی محوطه‌ای به سبک ساده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لامپهای ریسه شلنگی:

لامپ‌های ریسه شلنگی از تعداد زیادی ال‌ای‌دی متوالی تشکیل می‌شوند که می‌توانند یک نور خطی یک نواخت به رنگ دلخواه شما ایجاد کنند. قیمت ارزان، تنوع رنگ و ایجاد یک خط نوری یک نواخت، از ویژگی‌های اصلی این چراغ‌ها به شمار می‌رود.

جت لاین‌ها:

جت‌ لاین‌ها چراغ‌هایی هستند که در انگلیسی به آن‌ها Focus light گفته می‌شود قادرند نور پرقدرتی را با شعاع تابش مستقیم بالا ایجاد کنند. از چنین چراغ‌هایی برای نورپردازی نقطه‌ای و مقطعی در ساختمان استفاده می‌شود.

ال‌ای‌دی نقطه‌ای:

اگر قصر نورپردازی نقطه‌ای، منطقه‌ای و مقطعی را داشته باشید اما هدف شما شدت بالای نور نباشد، بجای جت‌لاین باید از ال‌ای‌دی‌های نقطه‌ای استفاده کنید. این چراغ‌ها قالبی همانند لامپ‌های هالوژن اما با منبع نور ال‌ای‌دی دارند که مصرف آن‌ها بسیار پایین‌تر از جت لاین بوده و طول عمر آن‌ها نیز بیشتر است.

وال واشر الایدی:

وال واشرهای از یک یا دو ردیف لامپ SMD در یک قاب فلزی ساخته می‌شوند که می‌توانند نوری هاشوری به نمای ساختمان بدهند. نورهای ریسه شلنگی، نور یکنواخت خطی ایجاد می‌کنند و با نور هاشوری این چراغ‌ها کاملاً متفاوت هستند.

شرکت مجری نورپردازی نمای ساختمان

شرکت مجری نورپردازی نمای ساختمان

نمای ساختمان، تمام آن چیزی است که بینندگان برای قضاوت درباره آن در اختیار دارند. حتی خریداران یک ساختمان نیز در سه ثانیه طلایی اول، تصویر نخستینی که از یک ساختمان در ذهن خود می‌سازند با دیدن نمای بیرونی آن است. اجرای اصولی و حرفه‌ای نمای ساختمان، نیازمند یک تیم مجرب، خلاق، متخصص و باتجربه است که چه در زمینه طراحی و چه در زمینه اجرا، بتوانند بهترین جزئیات را با بالاترین کیفیت در اختیار کارفرمایان قرار دهند. ما در شرکت به ساز نما، به صورت تخصصی به طراحی نمای ساختمان با تمام جزئیات و امکانات آن می‌پردازیم و هدف ما، ائتلای هر چه بیشتر ساختمان‌های شهر از نظر نمای بیرونی و داخلی است. برای طراحی و اجرای نورپردازی نما به صورت تخصصی و حرفه‌ای می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

اصول نورپردازی نمای ساختمان

بسیاری از کارفرمایان درباره هزینه نورپردازی نما و تفاوت آن با آنچه دیگران به صورت دیمی یا تجربی به انجام می‌رسانند، سوالات متعددی را مطرح می‌کنند. حقیقت آن است که طراحی زیبا، درست و تاثیرگذار، تنها زمانی به وقوع می‌پیوندد که اصول نورپردازی نمای ساختمان رعایت شده باشد و این اصول، چیزی نیست که غیر متخصصان بتوانند مانند متخصصان معماری از پس آن بر آیند. برخی از اصول پایه این کار شامل موارد زیر است:

  • تدوین اهداف برای طراحی نورپردازی نمای ساختمان
  • انتخاب سبک نورپردازی
  • انتخاب متریال درست
  • هماهنگی نور با سایز عناصر نما
  • انتخاب رنگ نور در هماهنگی با رنگ ساختمان
  • سازگاری با محیط خارجی ساختمان
  • عدم ایجاد مزاحمت برای ساکنین و همسایگان
  • پنهان ماندن منبع نور
  • و…
اجرای نورپردازی نمای ساختمان

جمع بندی:

طراحی اصولی نور در نمای ساختمان، می‌تواند نمای طراحی شده را به بهترین شکل ارائه کند. به این ترتیب ساختمان شما دارای هویتی جذاب در روز و هویتی مستقل و زیبا در شب خواهد بود. برای طراحی نورپردازی نمای ساختمان به صورت اصولی بهتر است که از ابتدای طراحی نما، طراحی نور نیز انجام گیرد. بهترین راهکار آن است که طراحی نما و نور ساختمان را به متخصصین این کار بسپارید. ما در شرکت بهساز نما، به صورت تخصصی بر روی طراحی و اجرای نمای ساختمان کار می‌کنیم و می‌توانیم تمامی نیازهای کارفرمایان را به بهترین شکل به اجرا برسانیم. در ضمن شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از سایت شرکت بهساز نما به نشانی https://behsaznama.ir  بازدید کرده و یا جهت گرفتن مشاوره با شماره‌های 09122142028 – 09022142028  با ما در  تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *