کرتین وال فیس کپ

کرتین وال فیس کپ

نماهای شیشه‌ای کرتین وال فیس کپ

نماهای شیشه‌ای کرتین وال یکی از کاربردی‌ترین و زیباترین نماهای ساختمانی هستند. به این نوع از نماها نمای لامل نیز گفته می‌شود. این نوع از نماها از جمله نماهای مدرن ساختمانی محسوب می‌شوند. داشتن ساختار خود ایستا از جمله ویژگی‌های اصلی این دسته از نماهای ساختمانی است.

فیلم آموزشی اجرای نمای کرتین وال فیس کپ توسط شرکت بهساز نما

همان‌طور که می‌دانید ساختار خود ایستا به ساختارهایی گفته می‌شود که سنگینی وزن بالای شیشه بر روی کرتین وال و یا لامل‌ها و شاسی‌ها نگه‌ داشته می‌شود. لذا از طریق اجرای نمای شیشه‌ای ساختمان به صورت کرتین وال، هیچ‌ گونه بار مرده‌ای بر آن تحمیل نخواهد شد. در این مقاله قصد داریم به ارائه مطالبی در زمینه نماهای شیشه‌ای کرتین وال بپردازیم.

کرتین وال فیس کپ

نمای کرتین وال فیس کپ چیست؟

در حالت کلی، کرتین وال‌، به شاسی و یا لامل‌هایی گفته می‌شود که پیرامون نمای ساختمان مورد نظر شما قرار می‌گیرند و لذا می‌توان گفت ساختار اصلی و استراکچر کرتین وال، شاسی و لامل‌ها هستند. سپس شیشه‌ها بر روی این ساختار اصلی و با دقت کافی نصب و پیاده‌سازی می‌گردند. نماهای کرتین وال فیس گپ در حقیقت سیستم‌هایی پوشش‌ دهنده هستند که از آن‌ها به‌ عنوان پوششی برای دیوارهای خارجی یک ساختمان استفاده می‌کنند.

کرتین وال فیس کپ


در شرایط حاضر، کاربرد نماهای شیشه‌ای و اجرای نمای کرتین وال فیس کپ، افزایش قابل‌ توجهی پیدا کرده‌ است. لازم است بدانید که این نوع از نمای کرتین وال فیس کپ ، در حقیقت نوعی نمای شیشه‌ای است که در صورت نصب صحیح، نه‌ تنها سنگینی حاصل از وزن شیشه‌ها متوجه ساختمان نخواهد بود بلکه بار انرژی‌های حاصل‌ شده از طوفان و یا باد و بارندگی‌ها نیز به ساختمان وارد نخواهد شد. چرا که این وزن‌ها، نیروها و بارها به پوسته خارجی نمای ساختمان خواهند رسید.
به‌ عبارت‌ دیگر می‌توان این‌ طور گفت که نمای شیشه‌ای کرتن وال در حقیقت نوعی سازه مجزا در ساختمان شما خواهد بود. در این نوع از نماها، شیشه‌ها به‌ جای این‌ که بر روی ساختمان واقع شوند و وزن خود را به سازه تحمیل نمایند، بر روی سازه کرتین وال فیس کپ نصب می‌شوند و بهره‌برداری می‌گردند. لذا پس‌ از فرایند نصب شیشه‌ها، وزن آن‌ها بر روی ساختمان نخواهد افتاد و این کاهش وزن سازه باعث می‌شود تا ساختمان شما، مقاومت بسیار بالاتری در برابر زلزله پیدا کند. در شرایط فعلی، این سازه‌ها یکی از مقاوم‌ترین ساختارها در برابر زلزله به شمار می‌روند.
در واقع، تنها نیرو و یا باری که به این سازه وارد می‌گردد وزن خود این ساختار و هم چنین نیروی باری است که بر اساس شرایط و موقعیت جغرافیایی و آب‌ و هوایی و هم‌چنین میزان ارتفاع ساختمان مورد نظر به آن وارد خواهد شد. این نوع از نماها در حالت معمول با استفاده از ترکیبات و مصالح سبک ساخته می‌شوند و از جمله نماهای تهویه شونده به شمار می‌روند.

ویژگی‌های نمای کرتین وال فیس کپ

یکی از دلایل بسیار مهمی که موجب شده اجرای نمای شیشه‌ای لامل و یا کرتین وال رواج قابل‌ توجهی داشته باشد ویژگی‌های این نوع از نماها است. لازم است بدانید که اجرای نمای شیشه‌ای لامل موجب می‌شود تا شما بتوانید عایق مناسبی برای حرارت و دمای ساختمان مورد نظر خود به وجود آورید.
این نماها عایق بسیار مناسبی برای رطوبت و صدا هستند. وجود این ویژگی‌ها در نمای یک ساختمان موجب می‌شود تا شما بتوانید دمای محیط و هم‌چنین میزان نور را بهینه‌سازی نمایید و از این طریق، صرفه‌جویی بسیار مناسبی در زمینه مصرف انرژی‌های مختلف از قبیل برق، حرارت، دما و… داشته باشید. در حالت معمول، اجرای نمای شیشه‌ای کرتین وال فیس کپ در نماهای ساختمان‌های بزرگ و یا چند طبقه صورت می‌گیرد.
این نما در واقع به‌ عنوان یک مانع بین دیوار داخلی و فضای بیرونی یک سازه به شمار می‌رود و نوعی پوشش غیر ساختاری محسوب می‌گردد. نمای شیشه‌ای کرتین وال فیس کپ سازه‌ای بسیار سبک و کم‌ وزن است. یکی از ویژگی‌ها و مزایای اجرای اين نوع از نماهای شیشه‌ای به فرایند نصب آن‌ها مربوط است.
در حالت کلی، نصب و اجرای نمای کرتین وال فیس کپ ، فرایندی ساده‌تر از دیگر نماهای ساختمانی دارد. زیبایی نماهای شیشه‌ای کرتین وال فیس کپ به ویژه در هنگام شب، یکی دیگر از ویژگی‌های قابل‌ توجه آن‌ها است. در حال حاضر اجرای نمای کرتین وال به‌ صورت پیش‌ ساخته و یا آماده و یا نیمه پیش‌ ساخته نیز امکان پذیر شده است.

کرتین وال فیس کپ

لامل چیست؟

یکی از کلمات مهم و واژه‌هایی که تاکنون به آن اشاره شد و در مبحث نماهای شیشه‌ای کرتین وال فیس کپ با آن برخورد داشته‌اید، اصطلاح لامل است. لازم به ذکر این نکته است که لامل در حقیقت به سازه آلومینیومی، فولادی و یا سازه ساخته‌ شده از جنس چوب گفته می‌شود که شیشه‌های نما بر روی آن‌ها نصب می‌گردند.
بهترین و پرکاربردترین انواع لامل‌ها، لامل‌های ساخته‌ شده از جنس آلومینیوم هستند. چراکه در بیشتر موارد، لامل‌های ساخته‌ شده از جنس فولاد، وزن زیادی دارند و یا لامل‌هایی که از جنس چوب تولید می‌شوند، دچار آسیب‌هایی از قبیل خوردگی خواهند شد.
همین موضوع نیز سبب می‌شود تا این نوع از لامل‌ها عایق مناسبی برای حرارت، دما و… نباشند. این در حالی است که لامل‌هایی که با استفاده از آلومینیوم ساخته می‌شوند، استحکام بسیار بالایی دارند و وزن آن‌ها نیز بسیار سبک است. این نوع از محصولات به‌ منظور عایق‌بندی رطوبتی و هوادهی نیز بسیار مناسب هستند. در حالت معمول، لامل‌ها در جهت‌های افقی و یا عمودی نصب می‌گردند و فضایی را برای نصب صفحات شیشه‌ای به وجود می‌آورند.
در اصطلاح به لامل‌هایی که به‌ صورت عمودی نصب می‌شوند مولیون، گفته می‌شود. اما لامل‌های افقی، ترنسم نام دارند. سطح مقطع لامل‌ها به ‌نحوی طراحی می‌شود که بتوانند در شیارهایی در یکدیگر قفل شوند و یا شیشه‌ها در فضای میان مولیون و ترنسم واقع گردند و عایق‌بندی حرارتی آن‌ها نیز به‌ نحوی کامل صورت بگیرد.

نصب نماهای شیشه‌ای کرتین وال

فرآیند نصب و اجرای نمای شیشه‌ای لامل به ۲ شکل صورت می‌پذیرد. یکی از انواع نصب این نماها، فرم لس است. خطوط ظاهری نمای شیشه‌ای فرم لس، نمایان نیستند. نوع دوم نصب این سازه‌ها، با عنوان فیس کپ شناخته می‌شود و با عناوین دیگری از قبیل درپوش دار نیز معرفی می‌گردد.
نمای شیشه‌ای فرم لس کرتین وال فیس کپ ، خود دارای ۲ نوع اصلی است که با عنوان‌های فول فریم و یو فریم شناخته می‌شوند. در حالت معمول، مهندسان و مجریان نماهای شیشه‌ای کرتین وال فیس کپ ، با در نظر گرفتن شرایط ساختمان شما و ساختار نمای مورد نظرتان، هر کدام از انواع این نماها را برای سازه شما در نظر می‌گیرند و به طراحی و اجرای نماهای شیشه‌ای کرتین وال فیس کپ اقدام می‌نمایند.

کلام پایانی 

  • لازم است بدانید که برای اجرای نمای کرتین وال فیس کپ فاکتورهای مختلفی وجود دارد که توجه به هر یک از آن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از این فاکتورهای مهم کیفیت اجرا و انتخاب شرکت مجری نمای خشک است .شرکت بهساز نما متخصص طراحی و اجرای نمای خشک شامل اجرای نمای فریم لس آهنی ، طراحی و اجرای سقف شیشه ای اسکای لایت ، ساخت پنجره های ترمال بریک ،اجرای نمای کرتین وال فیس کپ ، اجرای نمای سرامیک خشک،اجرای نمای کامپوزیت ،تولید ونصب صفحات استرچ متال ، اجرای نمای سنگ خشک ، اجرای نمای شیشه ای اسپایدر،طراحی واجرای نمای HPL ،اجرای نمای چوب ترموود ،اجرای نمای بتن اکسپوز ،نمای بتن جی اف ارسی و فروش اتصالات نمای خشک  بوده و جزء شرکتهای پیشتاز در این زمینه می باشد و به عنوان برترین شرکت طراح و مجری نمای خشک با بهره گیری از کادری مجرب، ماهر و متعهد با نهایت افتخار و احترام در خدمت شما می باشد ، و همچنین برای دریافت اطلاعات فنی می‌توانید از سایت شرکت به نشانی https://behsaznama.ir  بازدید کرده و یا جهت گرفتن مشاوره با شماره‌های 09022142028-  09122142028 با ما در  تماس باشید.