سقف شیشه ای اسکای لایت

سقف شیشه ای (اسکای لایت)

آشنایی بیشتر با سقف شیشه ای یا اسکای لایت

سقف شیشه ای یا اسکای لایت از جدیدترین نمونه های سقف در صنعت ساختمان سازی است. این محصول در بین طراحان و معماران ساختمانی که به دنبال نور بیشتر در ساختمان ها هستند، محبوبیت زیادی دارد. سقف اسکای لایت مثل دیگر اجزای ساختمان، یکی از اجزای اصلی در ساختمان های با نمای شیشه ای محسوب می شود. این نوع نما، بیشتر در سقف ساختمان ها استفاده می گردد. این نوع سقف در محیط خارجی و داخلی ساختمان جذابیت زیادی ایجاد می کند.

انواع اسکای لایت به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم بندی می شود. در فضاهایی که نیاز به عایق بندی و درزگیری باشد، نوع ثابت این سقف گزینه بهتری است. اما در مکانهای پر رطوبت ساختمان مانند سرویس های بهداشتی و آشپزخانه، باید از نوع متحرک سقف استفاده نمود. سقف های اسکای لایت، نقش زیادی را در تامین نور داخلی ساختمان دارند. در واقع نورگیری این نوع سقف ها به نسبت نورگیری از پنجره ها، بسیار بیشتر است. ضمن اینکه امکان تهویه هوا در متراژ بالا، با استفاده از انواع سقف شیشه ای راحت تر می باشد.

سقف شیشه ای (اسکای لایت)

مزایای استفاده از سقف شیشه ای یا اسکای لایت

سقف شیشه ای یا اسکای لایت از سقف های مدرن است که مزیت های زیادی برای استفاده دارد. مهمترین مزیت استفاده از این نوع سقف ها، بهره گرفتن از نور طبیعی است. پیدایش سقف های شیشه ای به این خاطر است که موجب بهبود عملکرد افراد به هنگام قرار گرفتن در محیط منزل و محل کار می گردد. همچنین این سقف ها، به تهویه هوا کمک می کنند. سقف اسکای لایت جزء سقف هایی است که امکان ورود و خروج هوا را دارد و از این طریق، هوای در جریان را تهویه می کند.

سقف شیشه ای (اسکای لایت)


صرفه جویی در انرژی گرمایی و برقی هم از دیگر مزیت های استفاده از این تکنولوژی است. این نوع سقف ها استحکام زیادی دارند و طول عمر آنها بالا است. همانطور که خود نیز میدانید در معماری با ورود نور خورشید به داخل فضا، می توان از انرژی گرمایشی آن بهره برد و در مصرف انرژی های دیگر هم صرفه جویی کرد. این نوع سقف ها علاوه بر موارد ذکر شده، موجب افزایش ارزش ملک نیز می شوند. این سقف ها باعث می‌شوند تا ملک افزایش قیمت داشته باشد. نمای طبیعی و همچنین افزایش سایز فضا هم از دیگر مزیت های این نوع سقف ها است. امکان دسترسی به این سقف ها نیز وجود دارد و به راحتی می توان آنها را تمیز نمود. سقف شیشه ای یا اسکای لایت قابل دسترسی برای رفتن به پشت بام نیز است.

سقف شیشه ای (اسکای لایت)

انواع سقف شیشه ای و نحوه نصب و اجرای آن

انواع سقف شیشه ای یا اسکای لایت از لحاظ ظاهری، بسیار زیبا تر از دیگر سازه های ساختمانی هستند. این محصولات دارای تنوع زیادی می باشند که شامل موارد زیر هستند.
1. اسکای لایت ثابت
2. اسکای لایت ماژولار یا متحرک
3. اسکای لایت محدب
4. اسکای لایت لوله ای
5. اسکای لایت اختصاصی

در تمامی این سقف ها، از متریال شیشه استفاده می شود. اما سازه سقف شیشه ای که برای نصب آن مورد استفاده قرار می گیرد، از جنس آلومینیوم و استیل می باشد. سقف شیشه ای یا اسکای لایت از سه قسمت مهم برای اجرا و نصب تشکیل شده است. این اجزا شامل اعضای پشتیبان، بخش شیشه ای و بخش آب بندی می باشد. اعضای پشتیبان، از قسمت های مهم در سقف های شیشه ای است. پشتیبان ها از جنس آلومینیوم هستند که در سقف قرار می گیرند. در داخل این فریم ها، شیشه مد نظر نصب می گردد. قسمت بعدی، شیشه اسکای لایت است. معمولاً در سقف های شیشه ای از بهترین متریال شیشه استفاده می شود.
سقف شیشه ای علاوه بر بهبود دهنده بودن نور طبیعی، موجب زیبایی ساختار کلی ساختمان هم می شود. این نوع شیشه ها، از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند و کنترل کننده دما نیز هستند. شیشه هایی که برای سقف اسکای لایت انتخاب می‌شوند، اشعه UV را از خود عبور نمی دهند و تمیز کردن آنها راحت است. قسمت پایانی در اجرای این نوع سقف ها برای نصب، بخش آب بندی است. این بخش برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی تعبیه شده است. قسمت آب بندی، باید توسط افراد متخصص به درستی انجام شود تا از نفوذ آب به هنگام بارش باران و برف به درون فضای ساختمان جلوگیری گردد.

سقف شیشه ای (اسکای لایت)

مکان های پیشنهادی برای سقف های شیشه ای

امروزه یکی از سقف های مدرن که در صنعت ساختمان سازی بسیار محبوب شده است، سقف شیشه ای یا اسکای لایت می باشد. با توجه به پیشرفت در صنعت ساخت و ساز، این مورد یکی از محصولات ارزشمند در سقف منازل یا محل کار می باشد. در مکان های بسته که میزان نور در ساختمان کمتر است، از این نوع سقف ها استفاده می شود. خاصیت عبور دهی نور در این نوع محصولات، بسیار زیاد است؛ به همین دلیل هم در فضاهای تجاری که چندین طبقه است از این نوع سقف استفاده می شود.

از دیگر مکان های پیشنهادی برای استفاده از سقف شیشه ای یا اسکای لایت باید به سقف منازل در قسمت آشپزخانه و سرویس های بهداشتی اشاره کرد. بیشتر ساختمان های مدرن، برای سقف آشپزخانه های خود از انواع سقف شیشه ای متحرک استفاده می کنند. این سقف ها قابلیت باز و بسته شدن دارند و همین امر باعث می‌شود تا هوا در این قسمت خانه مطبوع تر شود. از سقف های شیشه ای لوله ای نیز در اتاق های پرو و اتاق لباس در ساختمان ها نیز استفاده نمود.

کلام پایانی 

  • لازم است بدانید که برای اجرای سقف شیشه ای اسکای لایت فاکتورهای مختلفی وجود دارد که توجه به هر یک از آن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از این فاکتورهای مهم  کیفیت در اجرای سقف شیشه ای اسکای لایت  است. شرکت بهساز نما متخصص طراحی و اجرای نمای خشک شامل طراحی و اجرای سقف شیشه ای اسکای لایت ، ساخت پنجره های ترمال بریک ،اجرای نمای کرتین وال ، اجرای نمای سرامیک خشک،اجرای نمای کامپوزیت ،تولید ونصب صفحات استرچ متال ، اجرای نمای سنگ خشک ، اجرای نمای شیشه ای اسپایدر،طراحی واجرای نمای HPL ،اجرای نمای چوب ترموود ،اجرای نمای بتن اکسپوز ،نمای بتن جی اف ارسی و فروش اتصالات نمای خشک  بوده و جزء شرکتهای پیشتاز در این زمینه می باشد و به عنوان برترین شرکت طراح و مجری نمای خشک با بهره گیری از کادری مجرب، ماهر و متعهد با نهایت افتخار و احترام در خدمت شما می باشد ، و همچنین برای دریافت اطلاعات فنی می‌توانید از سایت شرکت به نشانی https://behsaznama.ir  بازدید کرده و یا جهت گرفتن مشاوره با شماره‌های 09022142028 –  09122142028 با ما در  تماس باشید.