نمای کرتین وال یونیتایز

unitized

نمای کرتین وال یونیتایز – Unitized

نمای کرتین وال یونیتایز یکی از جدیدترین پیشرفته ترین نماهای ساختمانی است که به صورت قطعات جداگانه تولید می شود و در محل پیش بینی شده نصب می گردد. ظاهر شیک و بسیار زیبا و سرعت نصب بالا باعث شده افراد بسیاری برای نمای ساختمانی خود به این نمای کرتین وال یونیتایز روی بیاورند.

فیلم آموزشی اجرای نمای نمای کرتین وال یونیتایز توسط شرکت بهساز نما

در سیستم کرتین وال یونیتایز تمامی کارهای سازه کرتن وال (استراکچر اصلی) در داخل کارگاه ساخت یا کارخانه صورت میگیرد همانند برش, سوراخ کاری, لقمه بندی, لاستیک کشی و حتی نصب شیشه بر روی مدول های کرتن وال که با توجه به نوع سیستم یا توسط چسب انجام میگیرد و یا توسط مقاطع درپوش که پس از آن توسط براکت هایی که از قبل بر روی اسلب ها تعریف شده است به صورت نر و مادگی که بین آن ها لاستیک های قطور EPDM است قرار خواهد گرفت .تمامی مصالح جانبی همانند پانل کامپوزیت نیز می تواند بر روی همین مقاطع یونیتایز نصب شود.

unitized

نمای کرتین وال یونیتایز (Unitized)با توجه به این که متشکل از ترکیب شیشه و پروفیل آلومینیوم می باشد، معمولاً برای زیبا سازی ساختمان های با ارتفاع بلند استفاده می شود که نصب این نوع نمای ساختمانی به دلیل ظرافت بسیار بالا آن به صورت تخصصی و فنی  و به وسیله مهندسین مجرب در همان زمینه انجام می شود. این نوع نمای کرتین وال در اکثر نقاط دنیا به عنوان سیستم یونیتایزد می شناسند، تمامی محاسبات و عملیات مربوط به نصب آن در کارخانه سازنده آن صورت می گیرد. در صورت شکستگی یونیت های شیشه ای در سیستم کرتین وال یونیتایز شده تنها لازم است که قالب یونیت شکسته شده خارج و قالب جدید جایگزین شود نیازی به باز کردن کل ستون از سیستم نمی باشد که این یکی از مزیت های این نمای ساختمانی می باشد که از هزینه نصب اضافی در حین تعمیر جلوگیری می شود.

unitized

هزینه اجرای نمای کرتین وال یونیتایز بالاتر از انواع دیگر نماهای شیشه ای است. اما در صورتی که سرعت بالای  مراحل ساخت و نصب نما مد نظر باشد این نماپیشنهاد می گردد، ؛ چون کیفیت و دقت بالاتری نسبت به سایر نماهای شیشه ای دارد. بدیهی است که در پروژه های کوچک و شخصی استفاده از این نوع نما صرفه اقتصادی نخواهد داشت و موجب هزینه بالا برای کارفرما می شود.

unitized

همان طور که قبلا نیز در مورد آن صحبت کردیم، نمای کرتین وال یونیتایز یک نمای مدرن و بسیار شیک است. هم چنین سرعت و سهولت نصب آن مزیتی است که به سختی در سیستم‌های دیگر پیدا می‌شود و حتی شاید بتوان گفت که سیستم دیگری با چنین ویژگی‌ای وجود ندارد. شاید سیستم نمای یونیتایز بیشتر با نوع کرتین وال یونیتایز آن شناخته شود، اما باید بدانید که یونیتایز فقط به معنای استفاده از شیشه در نما نیست، بلکه می‌توان در آن علاوه بر شیشه، از پانل های سی ان سی شده ، تراکوتا (سفال) و آلومینیوم کامپوزیت های مختلف استفاده کرد. به دلیل عملکرد خوب، این سیستم نما تا مدت زیادی نیاز به ترمیم پیدا نمی‌کند و به صورت کلی می‌توان گفت که هزینه‌های نگهداری از آن به نسبت سیستم‌های دیگر بسیار کم‌تر است و به مراقبت و نگهداری خاصی احتیاج ندارد.

unitized

طبق مطالب قبل با سیستم‌های کرتین وال  و کرتین وال یونیتایز آشنا شدیم، حال به بررسی تفاوت‌های آن‌ها می‌پردازیم.

  • در سیستم کرتین وال معمولی تمام مراحل نصب در کارگاه محل پروژه انجام می‌شود ولی در سیستم کرتین وال یونیتایز کلیه مراحل اجرایی در کارخانه صورت می‌گیرد.
  • هزینه‌ی سیستم کرتین وال یونیتایز بالاتر از سیستم کرتین وال معمولی است.
  • مقاومت سازه‌ای سیستم کرتین وال یونیتایز از سیستم کرتین وال معمولی بالاتر است.
  • سرعت اجرای سیستم کرتین وال یونیتایز بالاتر از سیستم‌های کرتین وال معمولی است.
  • از سیستم کرتین وال یونیتایز می‌توان در ساختمان‌های مرتفع‌تری استفاده کرد، در صورتی که در سیستم کرتین وال معمولی این مقاومت برای ساختمان‌های مرتفع کمتر است.
  • احتمال خطا در سیستم‌های کرتین وال یونیتایز کمتر از سیستم‌های کرتین وال معمولی است.
  • سیستم کرتین وال یونیتایز از عایق بندی بهتری نسبت به سیستم کرتین وال معمولی برخوردار است.
  • احتمال خطا در سیستم‌های کرتین وال یونیتایز به مراتب کمتر از سیستم‌های کرتین وال معمولی است.
unitized

در مجموع می‌توان گفت که سیستم نمای کرتین وال یونیتایز مدرن‌ترین سیستم نمای موجود است که در حال حاضر نمی‌توان سیستمی بهتر از آن یافت.

کلام پایانی 

اگر به دنبال یک شرکت مورد اعتماد برای طراحی ،ساخت و اجرای نمای کرتین وال یونیتایز و همچنین مشاوره و خرید سیستم یونیتایز هستید، می توانید روی ما حساب کنید.شرکت بهساز نما متخصص طراحی و اجرای نمای خشک شامل طراحی – ساخت و اجرای نمای کرتین وال یونیتایز ، اجرای نمای آجرخشک ، طراحی واجرای نرده شیشه ای ، اجرای لوور و یا شیدر آلومینیومی ، اجرای نمای فریم لس آهنی ، طراحی و اجرای سقف شیشه ای اسکای لایت ، ساخت پنجره های ترمال بریک ،اجرای نمای کرتین وال فیس کپ ، اجرای نمای سرامیک خشک،اجرای نمای کامپوزیت ،تولید ونصب صفحات استرچ متال ، اجرای نمای سنگ خشک ، اجرای نمای شیشه ای اسپایدر ،  طراحی واجرای نمای HPL ، اجرای نمای چوب ترموود ، اجرای نمای بتن اکسپوز ، نمای بتن جی اف آر سی و فروش اتصالات نمای خشک  بوده و جزء شرکتهای پیشتاز در این زمینه می باشد و به عنوان برترین شرکت طراح و مجری نمای خشک با بهره گیری از کادری مجرب، ماهر و متعهد با نهایت افتخار و احترام در خدمت شما می باشد ، و همچنین برای دریافت اطلاعات فنی می‌توانید از سایت شرکت به نشانی https://behsaznama.ir  بازدید کرده و یا جهت گرفتن مشاوره با شماره‌های 09022142028-  09122142028 با ما در  تماس باشید.ید.