فریم لس آهنی

فریم لس (سنتی)

طراحی و اجرای نمای فریم لس آهنی

در نمای فریم لس آهنی (سنتی) در ابتدا سطح نما از طریق پروفیل های فلزی 40*40 یا 80*40 به صورت شبکه بندی در ابعادی متفاوت و ابعادی که از قبل طراحی شده اجرا می گردد پروفیلهای آلومینیومی به صورت برش خورده و مونتاژشده به صورت پنجره های ثابت یا بازشو بر روی شبکه های آهنی نصب می گردد.
در سیستم فریم لس با زیرسازی آهنی پروفیلهای آلومینیومی به گونه ای طراحی شده است که لبه پروفیل آلومینومی بر روی قوطی آهنی قرار گرفته و آن را کاور می کند.
در سیستم فریم لس با زیرسازی آهنی پس از نصب کامل تنها زهوارهای باریک ما بین شیشه ها از نمای بیرون دیده می شود که به وسیله لاستیک هایی که اطراف زهوار آلومینیومی را پوشانده است آب بندی می گردد.

در نمای کرتین وال این فریم ها شامل لاستیک های مخفی هوابندی و آبندی هستند که شیشه به راحتی روی آنها قرار می گیرد. این فریم ها دارای گستره رنگ های زیادی می باشند.

تفاوت نمای فریم لس با زیرسازی آهنی با نمای شیشه ای فریم لس از نوع کرتین وال:

در اجرای نمای شیشه ای فریم لس با زیرسازی آهنی به دلیل تک جداره بودن پروفیل آلومینیومی همانند پنجره های آلومینیومی نرمال عمل کرده یعنی انتقال انرژی از داخل ساختمان به خارج و بالعکس به راحتی صورت می گیرد ولی در سیستم نمای شیشه ای با لامل آلومینیومی کرتین وال به دلیل استفاده از پروفیل های آلومینیومی ترمال بریک شکست حرارتی صورت گرفته و تا حد زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری می نماید.

فریم لس (سنتی)

علت اصلی در استفاده از نمای شیشه ای فریم لس با زیرسازی آهنی در مقایسه با نمای شیشه ای فریم لس از نوع کرتین وال در ایران

1-در نمای شیشه ای فریم لس آهنی وزن کم و سبکی پروفیل های آلومینیومی آن است که قطعا مقرون به صرفه و ارزان تر تمام خواهد شد.
2- نمای شیشه ای فریم لس با زیرسازی آهنی جلوه بصری و زیبایی خاص خود را داشته ولی باید بدانیم که این نما برای ساختمان با ارتفاع کم مناسب بوده و در ساختمانهای مرتفع از مقاومت لازم برخوردار نمی باشد . ولی در نمای شیشه ای فریم لس از نوع کرتین وال با توجه به ضخامت متفاوت لامل ها، برای شرایط مختلف آب و هوایی و در ارتفاعات بالاتر قابل اجرا می باشد.

تفاوت های این دو نما عبارتند از :

• مقاوت بیشتر نمای شیشه ای کرتین وال نسبت به نمای شیشه ای فریم لس آهنی
• تفاوت در میزان استفاده از پروفیل آلومینیومی
• تفاوت در ساختار نصب
• تفاوت در میزان استفاده از پروفیل آهنی
• تفاوت در ابعاد شیشه ها (نمای فریم لس آهنی محدودیت بیشتری در ابعاد شیشه دارد)
• دیده نشدن فریم در نمای فریم لس
• مقاوت بیشتر نمای شیشه ای کرتین وال نسبت به نمای شیشه ای فریم لس آهنی
• هزینه اجرای کمتر نمای فریم لس آهنی نسبت به نمای کرتین وال

کلام پایانی 

  • لازم است بدانید که برای اجرای نمای فریم لس آهنی  فاکتورهای مختلفی وجود دارد که توجه به هر یک از آن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.یکی ازاین فاکتورهای مهم  کیفیت اجرا و انتخاب  شرکت مجری نمای خشک است .شرکت بهساز نما متخصص طراحی و اجرای نمای خشک شامل اجرای نمای فریم لس آهنی ، طراحی و اجرای سقف شیشه ای اسکای لایت ، ساخت پنجره های ترمال بریک ،اجرای نمای کرتین وال ، اجرای نمای سرامیک خشک،اجرای نمای کامپوزیت ،تولید ونصب صفحات استرچ متال ، اجرای نمای سنگ خشک ، اجرای نمای شیشه ای اسپایدر،طراحی واجرای نمای HPL ،اجرای نمای چوب ترموود ،اجرای نمای بتن اکسپوز ،نمای بتن جی اف ارسی و فروش اتصالات نمای خشک  بوده و جزء شرکتهای پیشتاز در این زمینه می باشد و به عنوان برترین شرکت طراح و مجری نمای خشک با بهره گیری از کادری مجرب، ماهر و متعهد با نهایت افتخار و احترام در خدمت شما می باشد ، و همچنین برای دریافت اطلاعات فنی می‌توانید از سایت شرکت به نشانی https://behsaznama.ir  بازدید کرده و یا جهت گرفتن مشاوره با شماره‌های 09022142028-  09122142028 با ما در  تماس باشید.