پنجره آلومینیومی ترمال بریک

درب و پنجره آلومینیومی

در باره درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال چه می دانید؟

درباره انواع درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک چه می‌دانید؟ همانطور که می‌‌دانید، پنجره علاوه بر این که بزرگترین منبع نور در منزل است، می‌تواند سبب اتلاف انرژی نیز شود. برای جلوگیری از اتلاف انرژی راهکارهای مختلفی توصیه می‌شود که یکی از این راهکارها توجه به جنس و نوع قاب پنجره است. علاوه بر این متریالی که برای ساخت درب مورد استفاده قرار می‌گیرد بایستی از مقاومت بالایی برخوردار باشد. آلومینیوم متریالی است که به دلیل مقاومت و طول عمری بالا در ساخت درب و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد. به نظر شما مشخصات فنی درب و پنجره آلومینیومی کدامند؟ ما در ادامه این مطلب بیشتر راجع به این موضوع صحبت می‌کنیم.

فیلم آموزشی تفاوت پنجره لیفت اند اسلاید آلومینیومی با پنجره معمولی توسط شرکت بهساز نما

درب و پنجره آلومینیومی و مزایای آن

دانستیم که برای ساخت درب و پنجره از متریال‌های گوناگونی استفاده می‌شود و هر یک از این متریال‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. نگهداری از درب و پنجره آلومینیومی اغلب ساده است و دچار پوسیدگی یا خوردگی نمی‌شوند. علاوه بر این خوب است بدانید که آلومینیوم ظاهر زیبا و بی‌نقصی دارد و همواره زیبایی خاص خود را حفظ می‌کند. این پنجره‌ها در دو نوع کشویی و لولایی تولید شده و به بازار عرضه می‌گردند. انواع پنجره دو جداره آلومینیومی عبارتند از: 1- پنجره آلومینیومی نرمال بریک 2- پنجره آلومینومی ترمال بریک. در اینجا باید اضافه کرد که قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک از پنجره آلومینومی نرمال بریک بیشتر است .

درب و پنجره آلومینیومی

مزایای استفاده از پنجره های دوجداره ترمال بریک

پنجره ترمال بریک چیست ؟

درب و پنجره آلومینیومی

ترمال بریک چیست ؟ در جواب این سوال باید گفت  درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک نوع دیگری از درب و پنجره می‌باشد که عایق بسیار خوبی بوده و در برابر حرارت بسیار مقاوم است. خوب است بدانید که در پنجره‌های ترمال بریک دو مقطع کاملا جدا از پروفیل توسط تیغه پلی آمید به یکدیگر متصل می‌شوند. این لاستیک سبب کاهش انتقال سرما و گرما به داخل و همچنین کاهش لرزش پنجره می‌شود. علاوه بر این پلی آمید می‌تواند خواص مکانیکی خود را در برابر حرارت بسیار بالا، آب، اشعه UV، مواد مکانیکی و… حفظ کند.

درب و پنجره آلومینیومی

تفاوت پنجره آلومینیومی ترمال بریک با نرمال

درب و پنجره آلومینیومی نرمال به درب و پنجره‌ای گفته می‌شود که در ساخت پروفیل آن از هیچ گونه نوار پلی آمیدی استفاده نشده است و همانطور که گفته شد این نوار نقش بسیار مهم در عایق بندی دارد . لازم به ذکر است که این درب و پنجره‌ها در مقایسه با نوع ترمال بریک عایق ضعیف‌تری می‌باشند و این مورد مهم‌ترین تفاوت میان درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال بریک است. در واقع در ساخت پروفیل اولیه آن از لایه و اتصالاتی برای عایق کردن پروفیل چهارچوب و فریم استفاده نشده است و پروفیل اصلی این پنجره تماما از آلومینیوم ساخته شده است. با توجه به این موضوع، برای افزایش عملکرد این نوع از پنجره می‌توان آن را دو جداره نمود و یا از یراق آلات مرغوب‌تری استفاده کرد. از جمله مزایای این پنجره‌ها می‌توان به تنوع در رنگ، مقاومت در برابر تغییر رنگ، مقاومت در برابر تغییر شکل، زیبایی فوق العاده و… اشاره کرد.

مزایا و معایب درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک با نرمال

در مقایسه پنجره آلومینیومی ترمال بریک با آلومینیوم معمولی به موارد ذیل اشاره می کنیم :

 1. استفاده از تیغه پلی آمید در ساخت درب و پنجره‌ آلومینیومی ترمال بریک سبب کاهش آلودگی صوتی نیز شده است.
 2. تیغه پلی آمید طول عمر بسیار بالایی دارد و ایمنی درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک  را در مقابل زلزله و سرقت افزایش داده است.
 3. درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک می‌تواند تا 50 درجه سانتی گراد برودت و 220 درجه سانتی گراد حرارت را تحمل کند.
درب و پنجره آلومینیومی
 1. قدرت اتصال یراق آلات در این پنجره‌ها بسیار بالا است. در واقع در این نوع از درب و پنجره از چند اتصال رایج اعم از پنچ با استفاده از لقمه‌های توپر و یراق آلات پیچ و پرچی استفاده شده است که این اتصالات قدرت بسیار بالایی دارند و مستقیما به فلز آلومینیوم متصل می‌شوند.
 2. درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال  از تنوع زیادی در رنگ، فرم، بازشوها و یراق آلات برخوردار بوده و پاسخگوی نیازهای انسان در صنعت ساختمان می‌باشند.

اجزای تشکیل دهنده پنجره ترمال بریک

درب و پنجره آلومینیومی
 1. پروفیل آلومینیومی: مهم‌ترین عضو در درب و پنجره‌ آلومینیومی ترمال بریک ، پروفیل آلومینیومی است که نقش حیاتی در کیفیت نهایی درب و پنجره دارد.
 2. نوار پلی آمید: خوب است بدانید که اگر در ساخت درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک، از آلومینیوم به تنهایی استفاده شود، حرارت به راحتی عبور می‌کند و موجب اتلاف انرژی می‌شود. با توجه به این موضوع برای جلوگیری از اتلاف انرژی از نوار پلی آمید استفاده می‌شود که این نوار میان سطح خارجی و داخلی قرار می‌گیرد.
 3. نوار مویی یا لاستیک آب بندی پی وی سی: در ساخت درب و پنجره‌ آلومینیومی ترمال بریک لولایی اغلب از لاستیک آب بندی پی وی سی استفاده می‌شود اما در نوع کشویی به جای این لاستیک، نوار مویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. یراق آلات پنجره: در انتخاب یراق آلات درب و پنجره به مسائل ایمنی و ضد سرقت بودن توجه می‌شود. علاوه بر این مقاومت آلیاژ به کار رفته نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
 5. درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال  از تنوع زیادی در رنگ، فرم، بازشوها و یراق آلات برخوردار بوده و پاسخگوی نیازهای انسان در صنعت ساختمان می‌باشند.

باید یاد آور شد که در طراحی و اجرای نماهای مدرن و خشک می توان از ترکیب پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نمای کرتین وال و همچنین ترکیب متریالهای دیگر نما استفاده نمود .

کلام پایانی

 • لازم است بدانید که برای خرید درب و پنجره‌ آلومینیومی فاکتورهای مختلفی وجود دارد که توجه به هر یک از آن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از این فاکتورهای مهم در خرید کیفیت و قیمت درب و پنجره است. شرکت بهساز نما متخصص طراحی و اجرای نمای خشک شامل ساخت پنجره های ترمال بریک ،اجرای نمای کرتین وال ، اجرای نمای سرامیک خشک،اجرای نمای کامپوزیت ،تولید ونصب صفحات استرچ متال ، اجرای نمای سنگ خشک ، اجرای نمای شیشه ای اسپایدر،طراحی واجرای نمای HPL ،اجرای نمای چوب ترموود ،اجرای نمای بتن اکسپوز ،نمای بتن جی اف ار سی و فروش اتصالات نمای خشک  بوده و جزء شرکتهای پیشتاز در این زمینه می باشد و به عنوان برترین شرکت طراح و مجری نمای خشک با بهره گیری از کادری مجرب، ماهر و متعهد با نهایت افتخار و احترام در خدمت شما می باشد ، و همچنین برای دریافت اطلاعات فنی می‌توانید از سایت شرکت به نشانی https://behsaznama.ir بازدید کرده و یا جهت گرفتن مشاوره با شماره‌های 09022142028-  09122142028 با ما در  تماس باشید.