نماهای بتنی اکسپوز

نماهای بتنی اکسپوز -Exposed Concrete

بتن اکسپوز در حقیقت دیوار پوشهای بتنی است که از سیمان، سنگدانه، پلیمر، فیلر، روان کننده ها، پلیمر، الیاف (میکرو و ماکرو) و مش تشکیل شده است. پس از اختلاط مواد مذکور آن را در قالب ریخته و تولید می شود.

فیلم اجرای پنل بتن اکسپوز توسط شرکت بهساز نما

 این قطعات بتنی نما از جمله بادوام ترین مصالح در نماسازی داخلی و خارجی است که میان معماران دارای محبوبیت بسیاری است. در یک سازه بتنی علاوه بر استجکام زیبایی نیز اهمیت دارد که بستگی به طراحی نمای داخلی و یا خارجی دارد و پنلهای بتنی اکسپوز نیاز مهندسان معمار و طراح را در زمینه های ایجاد نماهای مدرن روز فراهم می آورد . پنلهای بتن اکسپوز  صرفه جویی در هزینه ها و زیبایی بصری خاصی در پروژه ها ایجاد کرده است . اگر تا کنون در مورد ساخت قطعات بتنی نما اطلاعات کاملی نداشته اید پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

کاربردها و موارد استفاده از بتن اکسپوز:

بطور کلی بتن اکسپوز کاربردهای وسیعی در نمای بیرون ، داخل و کف ساختمان دارد و تایلهای بتن در ضخامتهای مختلف تولید می شود که معمولا به چند دسته با مشخصات خاص تقسیم می شود:

الف – پنلهای بتن اکسپوز نما (نمای داخلی و خارجی)

در ساخت پنلهای نما از دانه های سیلیسی خاصی استفاده شده است که این مواد خاص باعث شده است که پنل بتن اکسپوز تولیدی سطحی صاف و مقاوم در برابر سایش برخوردار باشد و همچنین این دانه ها باعث شده است که جذب آب بسیار پایین داشته باشد  .در تولید پنلهای بتن اکسپوز نما سعی شده است در ضخامتهای کم تولید شده تا بتوان به صورت نصب خشک در نما نصب نمود.

در تولید این پنلها می توان از بافت در سطح بتن استفاده کرد که بافتهای مختلی را می توان در سطح بتن ایجاد کرد (طرح سنگ ، طرح چوب ، طرح ابرو بد ، طرح شاره ، طرح هفت و هشت ، طرح فونت بتن)

ب – پنلهای بتن اکسپوز برای کف

پنلهای بتن کف که باری پیاده روها ، محوطه وجاهای پر ترافیک استفاده می شود و این پنلها را می توان در ابعاد و ضخامتهای دلخواه به سفارش مشتری تولید نمود .این پنلها می تواند جایگزین مناسبی برای کفپوشهای سنگ و آجر باشد و این پنلها مقاوم در برابر شرایط جوی بوده و در رنگهای مختلفی می توان تولید نمود.

نماهای بتنی اکسپوز

مزایای استفاده از بتن اکسپوز:

  • طول عمر بالا(چون مواد اولیه استفاده شده بتن می باشد )
  • استحکام و دوام بالا
  • سازگار با شرایط آب و هوایی مختلف (مناطق گرم و سرد)
  • مقاوم در برابر شرایط جوی (رطوبت وحرارت )
  • قابلیت اجرا به صورت خشک و ملات
  • سرعت اجرای بالا
  • قابلیت تولید و اجرا در ابعاد و اندازه های متنوع
  • وزن کمتر از مصالح دیگر در نمای ساختمان
  • قابلیت تولید در رنگهای مختلف
  • ایجاد یک نمای مدرن و زیبا
نمای بتن اکسپوز

روشهای اجرای بتن اکسپوز:

الف – اجرای بتن اکسپوز به صورت درجا

این روش نیز برای پروژه های بزرگ استفاده می شود. در این روش فرایند تولید و بتن ریزی بتن در محل پروژه توسط قالب بندی خاص انجام می شود و به این علت بتن درجا می گویند.

نماهای بتنی اکسپوز

ب – اجرا به صورت ملات

البته گاها به علت عدم آگاهی از روشهای نصب خشک، کارفرمایان پنلها را از طریق روشهای سنتی یعنی با ملات و دوغابی نصب می کنند که البته باید در این روش قبل تز نصب پنل با مفتولهای گالوانیزه درون بتن اسکوپ کرده و سپس نصب نمایند.

ج – اجرای بتن به روش خشک

روش اول: اجرای بتن اکسپوز به صورت پیچی

در این ورش باید پنلهای بتن اسکپوز به صورت سوراخ دار تولید شود و زیرسازی فلزی توسط دو قوطی عمودی در امتداد سوراخ های پنل و روی دیوار اصلی ااجرا شود . در تولید پنلهای بتن اکپوز به این روش باید پشت سوراخ ها و انتهای پنل پلیت هایی کار گذاشته شده که این پلیت ها به شبکه مش درون بتن متصل شده است . پنل ها توسط پیچ های سرمته واشردار(پیچ شیروانی ) به قوطی های زیرسازی فلزی متصل می شود و این پیچ ها در حفره های پنل دیده می شود که در صورت عدم تمایل به نمایان بودن پیچ ها می توان محل پیچ را با بتونه مخصوص کاور نمود.

روش دوم: اجرای پنل بتن اکسپوز به روش جوشی

در این روش پنلها به گونه ای تولید می شود که در چهار گوشه آنها دستکهای فلزی انتظار تعبیه شده است که این دستکهای فلزی به شبکه فلزی متصل شده و این شبکه فلزی به شبکه مش درون بتن متصل بوده و از طریق جوشکاری به شاسی کشی اصلی که بر روی نما ایجاد شده است متصل می شود.

روش سوم: اجرای بتن اکسپور به روش خشک (قطعات آلومینیومی)

در این روش هنگام تولید بتن و بسته به محاسبات انجام شده (مبنی بر محل جاگذاری پلیتها ) پلیتهای سوراخ داری در پشت بتن در نظر گرفته شده که پیچ مخصوصی به پشت این پلیت های سوراخ دار جوش دادهه شده و پلیت به شبکه مش درون پنل متصل می شود. بعد از تولید پنل به این روش کلمپ های آلومینیومی مخصوص به پنل متصل شده و از طریق براکتهای آلومینیومی تولید شده  بر روی نما نصب می شود .

مشاوره و تولید بتن اکسپوز تخصص ما، نیاز شما!

اگر به دنبال یک مرکز مورد اعتماد برای مشاوره و تهیه انواع بتن اکسپوز و همچنین اجرای بتن اکسپوز هستید، می توانید روی کمک ما حساب کنید. شرکت بهساز نما متخصص طراحی و اجرای نمای خشک شامل طراحی واجرای نرده شیشه ای ، اجرای لوور و یا شیدر آلومینیومی ، اجرای نمای فریم لس آهنی ، طراحی و اجرای سقف شیشه ای اسکای لایت ، ساخت پنجره های ترمال بریک ،اجرای نمای کرتین وال فیس کپ ، اجرای نمای سرامیک خشک،اجرای نمای کامپوزیت ،تولید ونصب صفحات استرچ متال ، اجرای نمای سنگ خشک ، اجرای نمای شیشه ای اسپایدر،طراحی واجرای نمای HPL ،اجرای نمای چوب ترموود ،اجرای بتن اکسپوز ،نمای بتن جی اف ارسی و فروش اتصالات نمای خشک  بوده و جزء شرکتهای پیشتاز در این زمینه می باشد و به عنوان برترین شرکت طراح و مجری نمای خشک با بهره گیری از کادری مجرب، ماهر و متعهد با نهایت افتخار و احترام در خدمت شما می باشد ، و همچنین برای دریافت اطلاعات فنی می‌توانید از سایت شرکت به نشانی https://behsaznama.ir  در بخش منوی محصولات بتنی بازدید کرده و یا جهت گرفتن مشاوره با شماره‌های 09022142028-  09122142028 با ما در  تماس باشید.ید.