نورپردازی نما

نورپردازی نما

نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی نمای ساختمان؛ گامی مهم در راستای زیباسازی شهر!

نورپردازی نمای ساختمان از جمله عناصر بنیادینی است که می تواند زیبایی ساختمان شما را به ویژه در تاریکی شب چندین برابر کند. همان طور که در جریان هستید، پوسته بیرونی هر ساختمان اولین و تاثیرگذارترین بخشی است که زیبایی شهر را تحت تاثیر قرار می دهد. پس با اجرای نورپردازی نما گامی موثر در راستای زیباسازی شهرتان بردارید!

فیلم آموزشی طراحی نورپردازی نمای ساختمان توسط شرکت بهساز نما

اگر در تاریکی شب در کوچه پس کوچه های شهرتان قدم زده باشید، حتما ساختمان های زیبایی را دیده اید که نورپردازی خیره کننده ای دارند. این جا است که اهمیت نورپردازی نما مشخص می شود. به کارگیری نور مصنوعی به صورت ماهرانه زمینه ای را فراهم می سازد که زیبایی های پنهان نما به نمایش در بیایند. بنابراین اگر احساس می کنید ساختمانتان برای کامل شدن چیزی کم دارد، تاثیر نورپردازی نمای ساختمان را به خودتان یادآوری کنید!

جهت مشاهده مراحل نصب سرامیک خشک روی فیلم مورد نظر کلیک کنید

نورپردازی نما

اهداف نورپردازی نمای ساختمان

شاید به آن دسته از افرادی تعلق دارید که تصور می کنید نورپردازی نمای ساختمان پیشینه چندانی نداشته و پیدایش آن مربوط به همین چند سال اخیر است. اگر چنین است، باید خدمتتان عارض شویم که اشتباه فکر می کنید. نورپردازی نه تنها در ایران، بلکه در سراسر دنیا پیشینه ای دیرینه دارد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که استفاده از نخستین نورپردازی نما به سال 1930 میلادی در شهر منهتن آمریکا بر می گردد. طولی نکشید که نورپردازی به امری فراگیر تبدیل شد. به گونه ای که امروزه کمتر ساختمانی را می توانید بیابید که از این جلوه های بصری دلربا بی نصیب باشد!
آیا می دانید چرا صاحبان ساختمان های کوچک و بزرگ و برج های مجلل علاقه زیادی به استفاده از نورپردازی نمای ساختمان نشان می دهند؟

نورپردازی نما

نورپردازی نمای ساختمان را متحول نموده و آن را به یکی از شیک ترین و مدرن ترین ساختمان های شهر تبدیل می کند. استفاده از نور می تواند شکل نمای ساختمان را به طور قابل درکی آشکار نموده و ارزش و شکوه خاصی به منظره و فضای بیرونی آن ببخشد. ایجاد جنبه های بصری در شهر، افزایش ارزش ساختمان، جلب توجه رهگذران، معرفی ساختمان و تبلیغ جنبه های تجاری آن از دیگر اهداف مهم نورپردازی نمای ساختمان است.
فراموش نکنید که نمای ساختمان شما گویای شخصیت، داستان، تاریخ ساختمان و محیط اطراف آن است. آنچه نظر رهگذران را در نگاه اول جذب می کند، نمای بیرونی ساختمان شما است. پس برای زیباسازی آن از هیچ تلاشی دریغ نکنید. اگر به دنبال راهی برای جذاب تر کردن نمای ساختمانتان هستید، حقیقتا گزینه ای بهتر از نورپردازی نمای ساختمان سراغ نداریم که به شما معرفی کنیم! با انتخاب این روش علاوه بر ایجاد یک معماری خاص و چشم نواز، نقش به سزایی در زیبایی شهر ایفا خواهید کرد. یک تیر و دو نشان طلایی!

نورپردازی نما

تکنیک های مختلف نورپردازی نمای ساختمان

جالب است بدانید که تکنیک های مختلفی برای نورپردازی نمای ساختمان وجود دارند. شما میتوانید با در نظر گرفتن فاکتورهای گوناگون بهترین و مناسب‌ترین تکنیک برای نورپردازی نمای بیرونی را انتخاب نموده و اجرای آن را به یک تیم کاربلد بسپارید. شک نداریم که از دیدن نتیجه نهایی به وجد خواهید آمد!

آفست
در این تکنیک از نورپردازی با فاصله دور استفاده نموده و بدین ترتیب زمینه برجسته کردن ساختارهای عمودی ساختمان را فراهم می سازند.

نورپردازی سطحی
در این تکنیک از نورپردازی بافت نما برای زیباسازی ظاهر ساختمان استفاده می شود.

نورپردازی سطحی دیوارها
با استفاده از این تکنیک می توان یک نمای یکنواخت روشن در بیرون ساختمان ایجاد کرد.

نورپردازی نما

برجسته سازی
در این تکنیک اجرای نورپردازی نما که عمدتا برای ستون ها، مجسمه ها و… مورد استفاده قرار می گیرد، نور مصنوعی را برای ایجاد جلوه های دراماتیک نما مورد استفاده قرار می دهند.

نورپردازی دکوراتیو
در این روش از نورپردازی نمای ساختمان به منظور افزایش زیبایی ظاهری نما استفاده می کنند.

نورپردازی کانتور
در این تکنیک نورپردازی خطوط اصلی ساختمان را با استفاده از نور روشن می کنند.

نورپردازی پویا
در این تکنیک از نورپردازی بصری متحرک که دارای رنگ های متعدد و متنوعی بوده و در فواصل زمانی مشخصی کنترل می شود، استفاده می کنند.

نورپردازی نما

آشنایی مختصر با اصول مهم در نورپردازی نمای ساختمان

یک طراح موفق کسی است که درک کاملی از جزئیات متعدد و متنوع نما داشته و با در نظر گرفتن اصول مهم موجود در این زمینه ایده ای نو خلق نماید. از جمله مهم ترین اصول نورپردازی نمای ساختمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بررسی سبک معماری نما
ارزیابی دقیق سبک معماری نما یکی از مهم ترین اصولی است که توجه به آن فوق العاده ضروری است. می دانید چرا؟
چون سبک معماری نما مهم ترین عامل تعیین کننده مناسب ترین روش نورپردازی است.

نورپردازی نما

کاربری ساختمان
در این که نورپردازی ساختمان های مسکونی با نورپردازی ساختمان های تجاری و اداری و… متفاوت است، هیچ شکی نیست. یک طراح ماهر با علم به این موضوع بهترین روش نورپردازی را برای زیباسازی ساختمان مورد استفاده قرار می دهد.

نوع متریال استفاده شده در نما
به عنوان یکی دیگر از اصول مهم و تاثیرگذار در انتخاب نوع نورپردازی می توان به نوع متریال استفاده شده در نما اشاره کرد.

استعداد نما
حتما متوجه این موضوع شده اید که برخی نماها پاسخ بسیار مطلوبی به اجرای نورپردازی می دهند. این درحالی است که برخی دیگر چنین نبوده و به اصطلاح استعداد چندانی در نورپردازی ندارند.

تجربه و خلاقیت طراح
تجربه و خلاقیت طراح از دیگر عوامل مهمی است که نتیجه کار را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. اگر می خواهید جذاب ترین جلوه بصری در شب به ساختمان شما تعلق داشته باشد، از اهمیت تجربه و خلاقیت طراح و تاثیر آن در نتیجه نهایی غافل نباشید!

نورپردازی نما

تا بهساز نما را دارید، غم ندارید!

اگر مدت ها است به دنبال یک تیم حرفه ای و کاربلد برای طراحی و اجرای نورپردازی نمای ساختمان می گردید، بهساز نما پایان جستجوهای شما است. نورپردازی نماهای مدرن تخصص ما است . به ما اعتماد کنید تا زیباترین ساختمان شهر از آنِ  شما باشد . شرکت بهساز نما متخصص طراحی و اجرای نورپردازی نما و همچنین طراحی و اجرای نمای خشک شامل طراحی – ساخت و اجرای نمای کرتین وال یونیتایز ، اجرای نمای آجرخشک ، طراحی واجرای نرده شیشه ای ، اجرای لوور و یا شیدر آلومینیومی ، اجرای نمای فریم لس آهنی ، طراحی و اجرای سقف شیشه ای اسکای لایت ، ساخت پنجره های ترمال بریک ،اجرای نمای کرتین وال فیس کپ ، اجرای نمای سرامیک خشک،اجرای نمای کامپوزیت ،تولید ونصب صفحات استرچ متال ، اجرای نمای سنگ خشک ، اجرای نمای شیشه ای اسپایدر ،  طراحی واجرای نمای HPL ، اجرای نمای چوب ترموود ، اجرای نمای بتن اکسپوز ، نمای بتن جی اف آر سی و فروش اتصالات نمای خشک  بوده و جزء شرکتهای پیشتاز در این زمینه می باشد و به عنوان برترین شرکت طراح و مجری نمای خشک با بهره گیری از کادری مجرب، ماهر و متعهد با نهایت افتخار و احترام در خدمت شما می باشد ، و همچنین برای دریافت اطلاعات فنی می‌توانید از سایت شرکت به نشانی https://behsaznama.ir  بازدید کرده و یا جهت گرفتن مشاوره با شماره‌های 09022142028-  09122142028 با ما در  تماس باشید.ید.