اجرای نمای خشک آجری

اجرای نمای خشک آجری

اجرای نمای خشک آجری تمام آن چیزی است که ساختمان شما برای دستیابی به اوج مدرنیته کم دارد! تعداد معماران و ساختمان سازانی که این نما را به سایر نماهای سنتی ترجیح می دهند، کم نیست هیچ، به طرز شگفت انگیزی زیاد است! اگر فکر می کنید شکل و شمایل آجر دیگر قدیمی شده و بهتر است به فکر گزینه دیگری باشید، باید خدمتتان عارض شویم که اشتباه می کنید. اجرای نمای خشک آجری هیچ گاه قدیمی نمی شود. دنیا را هم زیر و رو کنید، جایگزینی در خور شأن برای نمای آجری نخواهید یافت. شاید دلیل محبوبیت چندین و چند ساله این نما همین باشد!

اجرای نمای آجر خشک چیست؟

با نماهای آجری قدیمی که آشنایی دارید؟! اگر به یاد داشته باشید، در گذشته های نه چندان دور آجرها را با استفاده از ملات سیمانی به یکدیگر وصل کرده و بدین ترتیب ساختمان را نما می کردند. این روش با ظهور روش های اجرای نمای خشک رو به منسوخ شدن گذاشت و جای خود را به نمای خشک آجری داد. در اجرای نمای آجر خشک دیگر خبری از استفاده از ملات سیمانی نیست. بلکه آجرها را با استفاده از اتصالات نصب آجر خشک نظیر گیره ها و یراق آلات به هم متصل می کنند. این کار نقش به سزایی در کاهش وزن سازه ایفا می کند!

شاید با خودتان بگویید که حتی اگر به جای ملات سیمانی از اتصالات اجرای نمای آجر خشک برای اتصال آجرها به یکدیگر استفاده شود، باز هم ظاهر این نما قدیمی است و چنگی به دل نمی زند! دست نگه دارید؛ این گونه که فکر می کنید، نیست. ظرفیت ها و پتانسیل های آجر خشک بسیار بیشتر از تصورات شماست. همین موضوع دست معماران را باز گذاشته تا با اجرای نمای خشک آجری به حالت های سه بعدی و طرح های هندسی مدرن بر زیبایی ساختمان شما بیفزایند. بدین ترتیب دیگر مجبور نیستید حتما به نمای دو بعدی و روتین آجری که کمی قدیمی شده است، روی بیاورید!

نمای خشک آجری - بهساز نما
نمای خشک آجری

مزایای سیستم نمای خشک آجری

نمای خشک آجری نیز درست مانند سایر نماهای مدرن مزایای متعدد و متنوعی دارد. مزایایی که دست در دست هم این روش اجرای نمای خشک را به اوج محبوبیت رسانده اند. می پرسید چه مزایایی؟! خدمتتان عرض خواهیم کرد.

برای اجرای نمای خشک آجری نیازی به کارگرهای حرفه ای ندارید!

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، در اجرای نمای آجر خشک خبری از ملات سیمانی نیست. نصب آجر خشک و ریل ها در این روش به صورت کاملا مکانیکی انجام می شود. پس نیازی نیست کارگرهای حرفه ای را به کار بگیرید و هزینه هنگفتی بپردازید!

سرعت اجرای این نما خیره کننده است!

جالب است بدانید که در این روش از چارچوب های فلزی ای استفاده می شود که خودشان قالب و الگوی اجرای نما هستند. همچنین پیاده سازی این روش نیازی به استفاده از داربست ندارد. پس جای تعجب نیست اگر بگوییم سرعت اجرای نمای خشک آجری بسیار بالاست.

اجرای این نما ضایعات ساختمانی و سروصدای آنچنانی ندارد!

به منظور اجرای نمای آجر خشک نیازی نیست سطح دیوار موجود را بردارید و بدین ترتیب ضایعات و سروصدای زیادی تولید کنید. چرا که امکان اجرای این نما بر روی دیوارهای موجود میسر است!

با اجرای نمای خشک آجری گامی مهم در راستای کاهش اتلاف انرژی بر می دارید!

در اجرای نمای آجرخشک نخست یک عایق حرارتی را با استفاده از چسب یا اتصالات مکانیکی به بدنه ساختمان وصل می کنند. در گام بعدی چارچوب فلزی نگهدارنده را با استفاده از گیره های خاص به ساختمان متصل می نمایند. آجر خشک بر روی این چارچوب نصب می شود. با این کار یک فضای خالی میان نمای ساختمان و عایق ایجاد می گردد. این فضا به عنوان عایق حرارتی عمل کرده و نقش قابل توجهی در کاهش اتلاف انرژی ایفا می کند.

اجرای نمای آجر خشک - بهساز نما
اجرای نمای آجر خشک

با این روش دیگر نگران اجرای نمای ساختمان های مرتفع نباشید!

از آن جا که اجرای این سیستم نیازی به استفاده از ملات ندارد، گزینه ای ایده آل برای ساختمان های مرتفع محسوب می شود. چرا که خیلی سریع و آسان قابل اجرا است.

مزایای اجرای نمای خشک آجری

  • وزن ناچیز سازه
  • طول عمر و ماندگاری زیاد
  • مرمت ساده و بی دردسر
  • اقتصادی بودن نما به دلیل ایده آل بودن قیمت اجرای نمای آجر خشک
قیمت اجرای نمای آجر خشک - behsaznama
قیمت اجرای نمای آجر خشک

قیمت اجرای نمای آجر خشک

در این روش بسته به ابعاد آجر قیمت اجرای نمای آجری خشک متفاوت است یعنی هرچه ابعاد کوچکتر باشد مقدار اتصالات زیرسازی آجر خشک بیشتر مصرف شده و قیمت اجرا بیشتر می شود و بالعکس .

نماهای خشک آجری نسبت به نماهای سنتی چند درصد کاهش وزن به همراه دارند؟

استفاده از آجر خشک تاثیر به سزایی در کاهش وزن سازه دارد. چرا که با وجود یراق آلات و گیره های مخصوص برای اتصال این آجرها به یکدیگر، نیازی به استفاده از ملات سیمانی و دوغاب و… نیست. اهمیت این موضوع به ویژه در هنگام زلزله و حوادث طبیعی بسیار زیاد است. جالب است بدانید که با وجود نمای آجر خشک در هر متر مربع 80 کیلوگرم از وزن نمای ساختمان کاهش پیدا می کند. فوق العاده است. قبول دارید؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *