مدیریت پیمان و مجری نمای خشک

نمای سرامیک خشک

مدیریت پیمان و مجری نمای خشک

مدیریت پیمان و اجرای نمای خشک از آن دسته بحث های داغی است که تقریبا نقل تمام محافل معماری و عمرانی است! ما هم به عنوان یکی از برترین فعالان این حوزه دوست نداریم از این قافله عقب بمانیم. پس فرصت حاضر را غنیمت می دانیم تا شما را با مبحث مدیریت پیمان و اجرای نمای خشک آشنا کنیم. لطفا به هیچ وجه این مطلب مختصر، اما مفید را از دست ندهید!

نمای خشک؛ نقطه مقابل نماهای سنتی!

نمای خشک که نقطه مقابل نماهای سنتی رایج در گذشته های نه چندان دور است، یکی از پر طرفدارترین روش های نمای ساختمان محسوب می شود. جالب است بدانید که در این روش خبری از ماسه و سیمان و ملات نیست! حتما می پرسید مگر می شود بدون استفاده از ملات نما را به ساختمان متصل کرد؟!

بله که می شود! در حقیقت زحمت نصب نما را در نمای خشک نوعی سیستم نصب سبک با اتصالات مکانیکی بر عهده دارد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که نماهای خشک از چندین لایه متنوع تشکیل می شوند.

این لایه ها عبارتند از:

  • پوسته بیرونی
  • فضای داخلی تهویه پذیر
  • لایه عایق حرارتی
  • دیواره داخلی ساختمان

اجرای نمای خشک ساختمان یکی از پروژه هایی است که امکان اجرای آن به روش های مختلف میسر است. تا بدین جا با نمای خشک ساختمان و مزایای بی نظیر آن آشنا شدیم. حال وقت آن فرا رسیده است که برویم سراغ اصل مطلب و به معرفی مختصر پرطرفدارترین روش های اجرایی پروژه ها بپردازیم. آماده اید؟!

مدیریت پیمان و اجرای نما

آشنایی با پر طرفدارترین روش های اجرایی پروژه ها:

اجرای پروژه ها به روش مدیریت پیمان

مدیریت پیمان که از آن تحت عنوان Management Contracting یاد می­شود، روشی است که در طی آن مدیریت اجرای پروژه از سوی کارفرما به یک شخص یا شرکت مجری نمای خشک واگذار می­گردد. فرد یا شرکت انتخابی که با نام پیمانکار و مجری نمای خشک شناخته می­شود، روش های اجرای پروژه را تعیین نموده و وظیفه مشخص کردن چارت سازمانی و استخدام نیروها را بر عهده دارد. در این روش اجرای پروژه تامین کلیه هزینه ها بر عهده کارفرما بوده و پیمانکار هیچ هزینه ای برای اجرا پرداخت نمی کند.

مدیریت پیمان و اجرای نما

اجرای انواع پروژه به روش مدیریت اجرا

روش مدیریت اجرا یکی دیگر از روش های اجرای پروژه است که سازمانی تحت عنوان سازمان مسئولیت مدیریت اجرا نقش مهمی در آن ایفا می­کنند. اصلی ترین وظیفه این سازمان که از سوی کارفرما انتخاب می شود، ایجاد هماهنگی بین مشاور و پیمانکار مجری نمای سرامیک خشک است. گفتنی است که عقد قرارداد میان کارفرما و سازمان مسئولیت مدیریت اجرا در این طرح بر دو اساس صورت می پذیرد. نخست بر پایه دستمزد و دوم بر پایه مشارکت در ریسک.

مدیریت پیمان و اجرای نما

اجرای انواع پروژه ها به روش EPC

روش EPC یکی دیگر از روش های اجرای پروژه ها است که نام آن را از اصطلاح Engineering- Procurement- Construction به معنای مهندسی، تدارکات و اجرا برگرفته اند. این روش که طرفداران بسیاری هم دارد، با نام قرارداد کلید در دست هم شناخته می شود. شاید برایتان جالب باشد بدانید که این نام را به دلیل حد اعلایی که این روش در سپردن مسئولیت­ها به پیمانکار پیش گرفته است، برای آن انتخاب کرده اند! به این معنی که پیمانکار پروژه را کامل نموده و سپس کلید پروژه تکمیل شده را به کارفرما تحویل می دهد.

در اجرای پروژه به روش ECP انجام کلیه مسئولیت ها از قبیل مهندسی، تدارک و تامین تمامی تجهیزات مورد نیاز و ساخت پروژه بر عهده پیمانکار است. پیمانکار در روش مذکور نسبت به تدوین برنامه زمانی اقدام می نماید. پس از آن در فاز مهندسی بسته های کاری را تهیه نموده، در فاز تدارکات اقدام به تخصیص مصالح و تجهیزات کرده و در نهایت عملیات پروژه را در فاز ساخت پیش می برد.

مدیریت پیمان و اجرای نما

مدیریت نیروی انسانی

مدیریت نیروی انسانی یکی از مهم ترین، سخت ترین و چالش برانگیزترین بخش های پروژه های ساختمانی است. منظور از مدیریت منابع انسانی پروژه؛ فرایندهایی است که در طی آن ها می توان اثربخش ترین کاربری از نیروهای مشغول به کار در پروژه را شناسایی کرد. فکر نکنید که منظور از نیروی انسانی تنها پیمانکار، مهندسان و کارگران است.

این مدیریت شامل تمام افراد زیر می شود:

  • سرمایه گذاران
  • ذی نفعان پروژه
  • شرکا
  • دست اندرکاران حقیقی
  • مشتریان

مستند و مشخص بودن نقش ها و مسئولیت ها اصلی ترین مسئله در مدیریت نیروی انسانی می باشد. انتخاب نیروی انسانی متعهد، مجرب و ماهر همه ماجرا نیست. اما به جرأت می توان گفت که یکی از مهم ترین قسمت های ماجرای اجرای پروژه های ساختمانی است.

به کارگیری پرسنل مجرب و ماهر و متعهد

به کارگیری پرسنل مجرب و ماهر و متعهد از طرف مجری نمای خشک یکی از برترین مزایای رقابتی در اجرای نمای خشک پروژه ها است. چرا می گوییم مجرب، ماهر و متعهد؟!

مدیریت پیمان و اجرای نما

نیروی انسانی مجرب با تجربه ای که از اجرای پروژه های پیشین خود اندوخته اند، می توانند گامی موثر در راستای تحقق اهداف پروژه بردارند. پس می توان از آن ها به عنوان یکی از با ارزش ترین دارایی ها یاد کرد. پرسنل ماهر هم که نیازی به تعریف ندارند! مهارت در انجام هر کاری می تواند مسیر انجام موفقیت آمیز آن کار را هموار کند. با بهره گیری از پرسنل ماهر مسیر پروژه تان را هموار کنید. نیروی انسانی متعهد نیرویی است که به فرهنگ ها، ارزش های پروژه و زمان بندی مشخص شده احترام گذاشته و کارش را مطابق با راهبردهای مشخص شده انجام دهد.

مدیریت پیمان و اجرای نما

رعایت موارد ایمنی و کارگاهی

رعایت موارد ایمنی و کارگاهی در پروژه های که در ارتفاع کار می شود ونصب نمای خشک انجام می شود از آن دسته کارهایی است که عدم توجه به آن می تواند برایتان بسیار گران تمام شود. افراد مشغول به کار در پروژه های ساختمانی مخصوصا در اجرای نمای خشک باید حتما مجهز به کلاه و کفش ایمنی و وسایل حفاظت فردی متناسب با کارشان باشند. استفاده از نرده و پوشش های موقت در کلیه معابر، سطوح شیب دار، پله ها، پرتگاه ها و… الزامی است. داربست فلزی مورد استفاده جهت نصب و اجرای نمای خشک باید پیش از استفاده به طور کامل مورد بازرسی پیمانکار مجری نمای خشک قرار بگیرد تا در صورت نیاز مشکلات موجود رفع شوند. این­ها تنها نمونه هایی از موارد ایمنی و کارگاهی است که توجه به آن ها ضروری تر از چیزی است که فکرش را می کنید.

مدیریت پیمان و اجرای نما

پیمانکاری و نصب نمای خشک؛ تخصص ما، نیاز شما!

اگربه دنبال یک مرکز مورد اعتمادبرای مدیریت پیمان واجرای نمای خشک هستید، می توانید روی کمک ما حساب کنید.شرکت بهساز نما متخصص طراحی و اجرای نمای خشک شامل اجرای لوور و یا شیدر آلومینیومی ، اجرای نمای فریم لس آهنی ، طراحی و اجرای سقف شیشه ای اسکای لایت ، ساخت پنجره های ترمال بریک ،اجرای نمای کرتین وال فیس کپ ، اجرای نمای سرامیک خشک،اجرای نمای کامپوزیت ،تولید ونصب صفحات استرچ متال ، اجرای نمای سنگ خشک ، اجرای نمای شیشه ای اسپایدر،طراحی واجرای نمای HPL ،اجرای نمای چوب ترموود ،اجرای نمای بتن اکسپوز ،نمای بتن جی اف ارسی و فروش اتصالات نمای خشک  بوده و جزء شرکتهای پیشتاز در این زمینه می باشد و به عنوان برترین شرکت طراح و مجری نمای خشک با بهره گیری از کادری مجرب، ماهر و متعهد با نهایت افتخار و احترام در خدمت شما می باشد ، و همچنین برای دریافت اطلاعات فنی می‌توانید از سایت شرکت به نشانی https://behsaznama.ir  بازدید کرده و یا جهت گرفتن مشاوره با شماره‌های 09022142028-  09122142028 با ما در  تماس باشید.