لوور آلومینیومی

لوور (شیدر)

لوور آلومینیومی چیست ؟

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در زمینه طراحی مدرن نمای ساختمان های مسکونی و تجاری، انتظار می رود که معماران و افراد متخصص از روش های نوین و مدرن برای زیباسازی ساختمان ها استفاده کنند. لوور آلومینیومی و یا شیدر آلومینیومی یکی از انواع محصولاتی است که به منظور جلوگیری از تابش نور آفتاب به داخل ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به نیاز ساختمان های مختلف، در حال حاضر لوورها در انواع مختلفی طراحی شده اند و برای ساختمان های تجاری، مسکونی و اداری مورد استفاده قرار می گیرند.
لوور آلومینیومی با داشتن تنوع بسیار بالا در طرح و شکل می تواند برای مکان های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. به همین خاطر، توجه بسیاری از معماران و طراحان داخلی منازل به استفاده از لوورهای مختلف آلومینیومی زیاد شده است.

لوور آلومینیومی چیست؟

لوور آلومینیومی چیست؟ لوورهای آلومینیومی یکی از انواع ابزارهایی است که برای کنترل نور ورودی به داخل ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به کیفیت بالای لوور آلومینیومی و کابردهای متنوع این لوور، در حال حاضر بسیاری از معماران اقدام به نصب این لوورها در جلوی پنجره ها و فضاهای باز می کنند.
لوورهای آلومینیومی در طرح ها و شکل های مختلفی قابل پیاده سازی می باشند. اما همه آن ها دارای مزیت های مختلفی می باشند. این لوورها به دلیل اینکه از جنس آلومینیوم ساخته شده اند، مقاومت بالایی در برابر رطوبت و نور خورشید دارند و دیرتر دچار خرابی می شوند. در حال حاضر، لوورهای آلومینیومی برای کاربردهای زیر مورد استفاده قرار می گیرند.

• کمک به تنظیم نور تابیده شده به داخل ساختمان
• موثر در رفع رطوبت زیاد هوای خارج از منزل
• محافظت از حریم خصوصی افراد داخل ساختمان
• بهبود گردش هوای محیطی به داخل ساختمان

لوور (شیدر)

آیا لوور با پنجره شیدر تفاوت دارد؟

لوور (شیدر)

پنجره شیدر چیست؟ لوور به معنای آفتاب گیر می باشد و نام دیگر لوور، پنجره شیدر می باشد. شاید برای بسیاری از شما این سوال مطرح شود که تفاوت پنجره شیدر با لوور چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این نوع ابزار هیچ تفاوتی با هم ندارند و فقط نام آن ها متفاوت می باشد.

انواع لوور آلومینیومی و کاربردهای آن ها

با توجه به تقاضای مردم جهت استفاده از لوور آلومینیومی در ساختمان های مختلف، لوورهای آلومینیومی در طرح ها و شکل های مختلفی به تولید رسیده اند. انواع لوور آلومینیومی بر اساس طرح و شکل به صورت زیر می باشند.

1) لوور دوکی شکل
یکی از رایج ترین مدل های لوور آلومینیومی موجود در بازار، لوورهای دوکی شکل می باشند. این لوور معمولا از بیلت 6063 و با کمک روش اکسترودی تهیه می شود. لوورهای آلومینیومی دوکی شکل، با مقطع بیضی شکل به تولید می رسند.
طبق مطالعاتی که بر روی عملکرد لوور دوکی شکل انجام شده است، مشخص شده که این لوور می تواند تا 20 درصد از اتلاف انرژی در ساختمان های مسکونی و تجاری جلوگیری کند. لوورهای آلومینیومی دوکی شکل را می توان به صورت افقی و یا عمودی نصب کرد.
این لوورها بیشتر برای سایه اندازی بر روی نماهای شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند. لوور آلومینیومی دوکی شکل می تواند از ورود مستقیم نور خورشید به داخل ساختمان جلوگیری کند.

لوور (شیدر)

2) لوور مکعبی


یکی دیگر از لوورهای موجود در بازار، لوورهایی هستند که دارای مقطع مستطیل شکل می شوند. این لوورها دارای ابعاد مختلفی می باشند و بر اساس نیاز ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. لوورهای مکعبی با نام لوورهای قوطی شکل نیز شناخته می شوند. معمولا برای ساخت این لوورها، یک لایه ترموپلاستیک در وسط لوور قرار می گیرد و دو لایه ورق آلومینیوم نیز در بیرون لوور قرار می گیرند.
کاربرد لوورهای آلومینیومی مکعبی تقریبا مشابه با لوورهای دوکی شکل می باشد. این لوورها برای پوشش دهی بخشی از نمای ساختمان ها مانند چیلرها، پشت بام ها و … مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین، می توان لوورهای قوطی شکل را برای جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشدید به داخل ساختمان مورد استفاده قرار داد.

لوور (شیدر)

لوور ثابت و متحرک و کاربرد هر یک از این لوورها

به غیر از اینکه می توان لوور آلومینیومی را بر اساس طرح و شکل طبقه بندی کرد، یک طبقه بندی دیگر نیز برای این آفتاب گیرها وجود دارد. لوور ثابت و متحرک دو نوع لوور آلومینیومی محسوب می شوند که بر اساس نیاز فضا و نظر معماران داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه در رابطه با جزئیات لوور ثابت و متحرک آلومینیومی صحبت می کنیم.

لوورهای آلومینیومی متحرک
این لوورها توسط معماران حرفه ای برای محیط های مختلف از جمله محیط های نشیمن، فضاهای باز و … مورد استفاده قرار می گیرند. تیغه هایی که در لوورهای آلومینیومی متحرک وجود دارند به صورت افقی چرخش دارند و باعث بسته شدن لوور می شوند.
البته بسته به نوع لوورها، تیغه های لوور می توانند به صورت عمودی یا افقی چرخش داشته باشند و باعث بسته شده لوور آلومینیومی شوند. حرکت تیغه های لوور می تواند به صورت دستی و یا از طریق کنترل های از راه دور باشد.

لوور آلومینیومی ثابت
یکی از محبوب ترین لوورهای موجود در بازار، لوور آلومینیومی ثابت می باشند. این لوورها دارای طرح های مختلفی هستند و به راحتی مونتاژ و نصب می شوند. قیمت مناسب این لوورها باعث شده است که بسیاری از معماران برای کاهش هزینه، اقدام به خرید آن ها کنند.

لوور آلومینیومی ثابت برای تنظیم نور خورشید، حفظ حریم خصوصی و … مورد استفاده قرار می گیرد. این لوورها تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ساختمان ها دارند.

کلام پایانی 

  • لازم است بدانید که برای اجرای لوور و یا شیدر آلومینیومی فاکتورهای مختلفی وجود دارد که توجه به هر یک از آن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از این فاکتورهای مهم  کیفیت اجرا و انتخاب شرکت مجری نمای خشک است . شرکت بهساز نما متخصص طراحی و اجرای نمای خشک شامل اجرای لوور و یا شیدر آلومینیومی ، اجرای نمای فریم لس آهنی ، طراحی و اجرای سقف شیشه ای اسکای لایت ، ساخت پنجره های ترمال بریک ،اجرای نمای کرتین وال فیس کپ ، اجرای نمای سرامیک خشک،اجرای نمای کامپوزیت ،تولید ونصب صفحات استرچ متال ، اجرای نمای سنگ خشک ، اجرای نمای شیشه ای اسپایدر،طراحی واجرای نمای HPL ،اجرای نمای چوب ترموود ،اجرای نمای بتن اکسپوز ،نمای بتن جی اف ارسی و فروش اتصالات نمای خشک  بوده و جزء شرکتهای پیشتاز در این زمینه می باشد و به عنوان برترین شرکت طراح و مجری نمای خشک با بهره گیری از کادری مجرب، ماهر و متعهد با نهایت افتخار و احترام در خدمت شما می باشد ، و همچنین برای دریافت اطلاعات فنی می‌توانید از سایت شرکت به نشانی https://behsaznama.ir  بازدید کرده و یا جهت گرفتن مشاوره با شماره‌های 09022142028-  09122142028 با ما در  تماس باشید.