اجرای نمای خشک

اجرای نمای خشک

اجرای نمای خشک یک روش مدرن و کارآمد برای ساخت و تزیین ساختمان‌ها است. این روش به دلیل سرعت و دقت بالا در اجرا،هزینه کمتر و کاهش زمان ساخت، جایگزین مناسبی برای نمای سنتی و مرسوم است. همچنین، نمای خشک به دلیل وزن سبک، نیاز کمتری به مصالح در ساخت اسکلت ساختمان دارد که هزینه ساخت را نیز کاهش می‌دهد. در سیستم اجرای نمای خشک امکانات بیشتری را در اختیار طراحان  قرار می دهد تا با استفاده از این روش، طرح‌ها و الگوهای مختلف را بر روی نما اعمال کنند و به ساختمان شکل و جذابیت بیشتری ببخشند . دراجرای نمای خشک به دلیل اینکه خود نما عایق‌ حرارت و صوت بوده و در بعضی از موارد از عایقهای مختلف استفاده می شود ، توانایی بهبود عملکرد انرژی ساختمان را بالا می برد . این نوع نما، باعث کاهش هزینه‌های گرمایش و سرمایش ساختمان می‌شود و همچنین صداهای خارجی را نیز جذب می‌کند. به طور کلی، اجرای نمای خشک باعث بهبود کیفیت ساختمان، کاهش هزینه‌ها و زمان ساخت، بهبود عملکرد انرژی آن می‌شود. این روش به عنوان یک جایگزین مناسب برای نماهای سنتی و مرسوم مورد توجه قرار گرفته است.

در اجرای نمای خشک و مدرن باید دقت شود که با طراحی صحیح و طبق اصول مهندسی مراحل کار پیش برده شود یعنی ابتدا پروژه مورد نظر نقشه برداری شده و ازبیلت کار برداشت شده و سپس نقشه شاپ تهیه شود و بعد از آن نقشه کارگاهی جهت اجرا به پیمانکار داده شود که اگر طبق این مراحل و با نظارت صحیح ،کار پیش برده شود در نهایت شاهد یک اجرای زیبا و مهندسی خواهیم بود .

اجرای نمای خشک: نمای یک ساختمان همانند لباس انسان که اطلاعاتی از هر فرد به دیگران منتقل می کند ، اطلاعاتی از قبیل سبک و ساختار مصالح به کار رفته و خلاقیت طراح را به دیگران منتقل می کند و در حقیقت نمای خشک ساختمان به نوعی شخصیت و هویت ساختمان است و برای همین زیبایی نما بسیار اهمیت دارد و در طراحی آن باید نهایت خلاقیت و نوآوری را به کار برد که در این مورد اجرای نمای خشک بستگی با کاربرد آن یعنی ساختمان تجاری ،اداری و یا مسکونی باشد طراحی متفاوتی انجام خواهد شد . در طراحی نمای ساختمان از سادگی و با متریالهای مختلف می توان جذابیت خاص بصری و زیبایی خاصی برای ساختمان ایجاد کرد که در طراحی معمولا از دو سبک استفاده می شود 1-طراحی و اجرای نمای خشک (سنگ،سرامیک،چوب،شیشه،آهن و….)2- طراحی و اجرای نمای کلاسیک .

فیلم اجرای نمای خشک و معرفی پروژه های اجرا شده شرکت بهساز نما

با توجه به صنعتی شدن روز افزون تمامی بخش های زندگی در دنیای امروزی و درگیر بودن تمام افراد با این مقوله وهمچنین حس زیبایی شناسی و گرایش انسان به سمت زیبایی ، علم معماری و طراحی ساختمان نیز طی دهه های پایانی قرن بیستم تاکنون با شتابی روز افزون دچار تحول گشته است و به سمت صنعتی شدن پیش می رود که بطور مشخص نمای ساختمان ها نیز تأثیر زیادی را پذیرا بوده که ایجاد و توسعه انواع روش های اجرای نمای خشک و مدرن در نماسازی از محورهای آن بوده است و موارد بسیار زیادی را در طراحی و انتخاب یک نمای اصولی باید در نظر داشت، ازجمله زیبایی نما، مصالح مورد نیاز برای اجرای نما، هزینه های پروژه، دوام و پایداری نما می باشد که البته سیستم های نمای خشک دارای مزایای بسیار زیادی  می باشد که به تفصیل در ادامه در مورد آنها بحث خواهد شد.

انواع روشهای اجرای نمای خشک

اجرای نمای خشک ساختمان با در نظر گرفتن متریال استفاده شده در اجرای آن به انواع مختلفی تقسیم می شود. از جمله مهم ترین متریال و اجرای آن درنمای ساختمان می توان به اجرای نمای سنگ خشک ، اجرای نمای سرامیک خشک، اجرای نمای کامپوزیت، اجرای نمای کرتین وال ، اجرای نمای بتن اکسپوز ،اجرای نمای بتن جی اف آر سی،اجرای نمای کرتین وال یونیتایز،اجرای نمای لوور آلومینیومی،طراحی و ساخت هندریل شیشه ای، اجرای نمای ترمووود و… اشاره کرد. این در حالی است که این نما را از نظر نوع اتصالات اجرای نمای خشک به دو دسته اتصالات نمایان یا Visibleو اتصالات غیر نمایان یا Invisible تقسیم بندی می کنند. به احتمال زیاد نام این سیستم های نما خشک بارها و بارها به گوشتان خورده است.

اجرای نمای خشک - بهساز نما

مزایای اجرای نمای خشک

اجرای نمای خشک در مقایسه با روش­های سنتی که با استفاده از ملات سیمانی و هزاران دردسر بزرگ و کوچک انجام میشود، از مزایای بسیاری بهره مند است. در ادامه مهم ترین مزایای اجرای نما خشک ساختمان را معرفی می کنیم.

 • کاهش بار مرده وارده
 • مقاومت در برابر تغییرات دما
 • امکان بازیافت و استفاده دوباره از مصالح نمای مدرن
 • سرعت بالادر اجرای نما
 • کیفیت و زیبایی بالا در نتیجه نهایی
 • کم کردن پرت مصالح با توجه به اجرای مهندسی
 • مقاومت در برابر تغییرات دما و محیط
 • قابلیت نصب در ساختمان های با ارتفاع متوسط و بلند
 • کاهش اتلاف انرژی
 • عدم داشتن ضایعات ساخت و ساز و سروصدا
 • نگهداری آسان و تعمیر بدون آسیب به سایر قسمت های نما
 • پیشگیری از تابش مستقیم آفتاب و قطرات باران به دیوار اصلی ساختمان
 • بالا بودن ایمنی نسبت به روش ملاتی(بخصوص در ساختمان های مرتفع)
 • ایجاد تهویه در دیواره ساختمان و در نتیجه خروج رطوبت

معایب اجرای نمای خشک در مقایسه با روش سنتی آنقدر ناچیز است که می توان از آن چشم پوشی نمود. بدین ترتیب می توان سیستم اجرای نمای مدرن را به عنوان بهترین روش اجرای نما معرفی کرد .

اجرای نمای خشک - behsaznama

اجرای نمای سرامیک خشک

سرامیک خشک که از آن تحت عنوان سرامیک پرسلانی نیز یاد می شود، یکی از کاربردی ترین مصالحی است که در اجرای نما خشک ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

اجرای نمای خشک - behsaznama

اجرای نمای سنگ خشک

نمای خشک سنگ یکی دیگر از محبوب ترین انواع نما خشک ساختمان است که بدون استفاده از ملات سیمانی و دوغاب و تنها با به کارگیری پیچ و مهره فلزی قابل اجرا است.

اجرای نمای آجر خشک

نمای خشک آجری یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین انواع اجرای نمای خشک ساختمان است. البته استفاده از این نما تنها به بخش بیرونی ساختمان محدود نبوده و امکان استفاده از آن در نماسازی داخلی نیز رایج می باشد.

تا بهساز نما را دارید، غم ندارید!

اگر مدت ها است به دنبال یک تیم حرفه ای و کاربلد برای اجرای انواع نمای خشک می گردید، بهساز نما پایان جستجوهای شما است.شرکت بهساز نما متخصص طراحی و اجرای نمای خشک شامل اجرای نمای کرتین وال ، اجرای نمای سرامیک خشک،اجرای نمای کامپوزیت ،تولید ونصب صفحات استرچ متال ، اجرای نمای سنگ خشک ، اجرای نمای شیشه ای اسپایدر،طراحی واجرای نمای HPL ،اجرای نمای چوب ترموود ،اجرای نمای بتن اکسپوز ،نمای بتن جی اف ارسی و فروش اتصالات نمای خشک  بوده و جزء شرکتهای پیشتاز در این زمینه می باشد و به عنوان برترین شرکت طراح و مجری نمای خشک با بهره گیری از کادری مجرب، ماهر و متعهد با نهایت افتخار و احترام در خدمت شما می باشد ، و همچنین برای دریافت اطلاعات فنی می‌توانید از سایت شرکت به نشانی https://behsaznama.ir  بازدید کرده و یا جهت گرفتن مشاوره با شماره‌های 09022142028-  09122142028 با ما در  تماس باشید.