نمای اسپایدری

نمای اسپایدری

نمای اسپایدری – سقف شیشه ای اسپایدری

با پیشرفت نماهای شیشه ای و تمایل معماران به خلق نماهای جدید، کار آمد و زیباتر، نماهای اسپایدری پا به عرصه گذاشتند.

فیلم آموزشی مراحل اجرای نمای اسپایدر فین گلس توسط شرکت بهساز نما


نماهای اسپایدر (spider)
این نوع نماها در برابر عوامل لرزه ای حرکت پذیر هستند و دارای فناوری در تولید یراق آلات همچنین فناوری خاص در بخش طراحی و نصب بر روی انواع سازه های ساختمانی می باشند.

نمای اسپایدری

مزایای استفاده از نماهای اسپایدر

اجرای آسان وسریع
لرزه پذیر بودن
قابلیت تلفیق با نمای سنگ ، سرامیک ،ورق آلومینیوم و…..
قابلیت شکل پذیری
پوشش دکوراتیو نمای خارجی
استفاده در نمای داخلی (دکوراتیو داخلی)
استفاده از فناوری روز دنیا در تولید یراق آلات…
قابلیت نصب لایه های لمینت تزئینی مختلف و همچنین لایه های مقاوم در برابر حرارت و تابش

نمای اسپایدری


سازه نگهدارنده نمای اسپایدر میتواند خرپا ،کابل، شیشه و یا سیستمهای متنوع دیگر باشد. تصمیم گیری در این خصوص بر عهده آرشیتکت و مهندس طراح سازه میباشد. هرکدام از این دیتیل ها مزایا و معایبی دارند که به بررسی آن می پردازیم.

نمای اسپایدری

نمای اسپایدر با سازه خرپا و سازه لوله ای

در این روش (نمای اسپایدر با سازه لوله ای) خرپا فلزی جهت تحمل بار مرده و بار دینامیکی طراحی شده و اسپایدرها با جوش و یا پیچ بر روی این سازه نشسته و بار را منتقل می کنند. محاسبه سازه خرپای اینچنینی ساده بوده و تولید و ساخت خرپا نیز به سرعت انجام می پذیرد. در این مدل از نمای اسپایدر می توان سازه لوله ای رارنگ پادرکوتینگ نمود.

نمای اسپایدری

اسپایدر با سازه کابلی، خرپا کابلی

در این روش (نمای اسپایدر با سازه کابلی ) سازه ای از کابل بصورت کراس و تور و یا خرپا وظیفه تحمل بار وانتقال آن به تکیه گاه ها را بر عهده می گیرد. نمای اسپایدر با سازه کابلی زیبایی منحصر به فردو خاص خود را دارد . محاسبه این مدل سازه ها پیچیده بوده ولی شرکت های معتبر ایرانی و خارجی قادر به انجام محاسبات مربوط میباشند.

نمای اسپایدری

اسپایدر با سازه اسپیس فریم

در این روش اسپایدر با کمک یک واسط بر روی گوی اسپیس می نشیند. از جمله کاربردهای آن اجرای نماهای اسپایدر خاص ودقیق مثل سطوح کروی، عرق چین و چند قوسی است.

اسپایدر کلمپ/ ایکس

پنجه هی اسپایدر را می توان به صور مختلف طبقه بندی نمود ولی متداول ترین آن سیستم های کلمپ و ایکس می باشد. قطعات کلمپ بصورت یک گل میخ و یا یک قطعه صلیب شکل بوده که شیشه را در خود جای می دهند و قطعات ایکس قطعاتی هستند که بصورت حرف ایکس و یا اچ انگلیسی بوده و توسط پیچ هایی که در شیشه جاسازی می شوند به اسپایدر متصل می گردند.

اسپایدر فین گلس

نمای اسپایدری

با استفاده از اسپایدر فین گلس می توان جداره های شیشه ای تا ارتفاع 7 متر را طراحی کرد. سازه نگهدارنده این روش به جای فلز، شیشه می باشد، به این ترتیب که یک تیغه شیشه ای لمینیت عمود بر صفحه نما در پشت نما قرار گرفته و پنجه های اسپایدر بر روی آن نصب می گردند سپس می توان شیشه های نما را نصب نمود.

کلام پایانی

باید گفت که در زمینه طراحی و اجرای نمای اسپایدر و همچنین تهیه اتصالات زیرسازی نمای خشک ، کیفیت محصول حرف اول را می زند، بنابراین توصیه می شود که اجرای نمای اسپایدر و همچنین مونتاژ و نصب اسپایدر را به متخصصین امر یعنی شرکتهای مجری نمای خشک سپرده و از محصولات با کیفیت در این زمینه استفاده کنید تا نتایج دلخواه حاصل شود.

اگر به دنبال یک مرکز مورد اعتماد برای طراحی و اجرای نمای اسپایدر و همچنین مشاوره خرید قطعات اسپایدر هستید، می توانید روی کمک ما حساب کنید. شرکت بهساز نما متخصص طراحی و اجرای نمای خشک شامل اجرای نمای آجرخشک ، طراحی واجرای نرده شیشه ای ، اجرای لوور و یا شیدر آلومینیومی ، اجرای نمای فریم لس آهنی ، طراحی و اجرای سقف شیشه ای اسکای لایت ، ساخت پنجره های ترمال بریک ،اجرای نمای کرتین وال فیس کپ ، اجرای نمای سرامیک خشک،اجرای نمای کامپوزیت ،تولید ونصب صفحات استرچ متال ، اجرای نمای سنگ خشک ، اجرای نمای شیشه ای اسپایدر ،  طراحی واجرای نمای HPL ، اجرای نمای چوب ترموود ، اجرای نمای بتن اکسپوز ، نمای بتن جی اف آر سی و فروش اتصالات نمای خشک  بوده و جزء شرکتهای پیشتاز در این زمینه می باشد و به عنوان برترین شرکت طراح و مجری نمای خشک با بهره گیری از کادری مجرب، ماهر و متعهد با نهایت افتخار و احترام در خدمت شما می باشد ، و همچنین برای دریافت اطلاعات فنی می‌توانید از سایت شرکت به نشانی https://behsaznama.ir  بازدید کرده و یا جهت گرفتن مشاوره با شماره‌های 09022142028-  09122142028 با ما در  تماس باشید.ید.