همه چیز در مورد نماهای فلزی طرح دار

نماهای فلزی طرح دار - بهساز نما

در مورد نماهای فلزی طرح دار چه می دانید؟ اصلا می دانید پنل های فلزی طرح دار چگونه پنل هایی هستند؟

پنل فلزی چیست؟

پنل های فلزی طرح دار راه حلی خلاقانه و سازگار با محیط زیست هستند که زیبایی ساختمان های تجاری را چندین برابر می کنند. حتما بارها و بارها مطالبی را درباره ساختمان های سبز خوانده اید. دولت ها بسیار تلاش می کنند که استفاده از این ایده ناب را از طریق اعتبار مالیاتی، تخفیف و برنامه های تشویقی در محله ها، شهرها و استان ها رواج دهد. به عقیده بسیاری از صاحب نظران ساخت و سازهای سازگار با محیط زیست و مواد پایدار ایده ای عالی است که اجرایی کردن آن نیازی به طرح تشویقی و تخفیف و… ندارد!

فیلم آموزشی مراحل تولید پنل فلزی پانچ متال توسط شرکت بهساز نما

نماهای فلزی طرح دار نماهایی سازگار با محیط زیست هستند که کارایی های متنوع و جذابی دارند. در اجرای نماهای فلزی طرح دار از پانل هایی طرح دار و مقاوم به عنوان متریال اولیه استفاده می کنند. این روش اجرای نما یکی از پرطرفدارترین انواع روش اجرای نمای خشک ساختمان است. با روش های اجرای نمای خشک آشنایی دارید؟

آشنایی با نمای خشک و انواع آن

نمای خشک ساختمان همان طور که از نامش پیداست، نمایی است که در اجرای آن از ملات سیمانی استفاده نمی کنند. اجرای این روش با به کارگیری متریال خاص و یراق آلات مخصوص امکان پذیر است. اجرای نمای سرامیک خشک یکی از پرطرفدارترین روش های اجرای نمای خشک محسوب می شود. متریال استفاده شده در اجرای نمای سرامیک خشک ساختمان، سرامیک پرسلانی و یراق آلات فلزی است. اجرای نمای کرتین وال یکی دیگر از محبوب ترین روش های اجرای نمای خشک است. در اجرای نمای کرتین وال از شیشه های مخصوص این نوع نما استفاده می شود.

اجرای نمای جی اف آر سی GFRC و اجرای نمای کامپوزیت از دیگر روش های اجرای نمای خشک ساختمان هستند. متریال استفاده شده در اجرای نمای جی اف آر سی GFRC، کامپوزیت GFRC و مواد اولیه به کار گرفته شده در اجرای نمای کامپوزیت، کامپوزیت های مخصوص است.

نماهای فلزی طرح دار - شرکت بهساز نما
نماهای فلزی طرح دار

آشنایی با فلز طرح دار

پنل های فلزی طرح دار که در ابعاد متعدد و متنوعی تولید می شوند، به طور قابل توجهی در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. فلزهای طرح دار شباهت بسیار زیادی به یک توری یا شبکه و ورق های استرچ متال دارند. امکان طراحی و ساخت این پنل ها در اشکال گوناگونی اعم از مربع، گرد، شش ضلعی و اشکال سفارشی مورد نظر میسر می باشد.

جالب است بدانید که وجود چشمه ها و سوراخ ها در پنل های فلزی طرح دار از وزنی که چارچوب ساختمان می بایست تحمل کند، می کاهد. ضخامت و ابعاد پنل های مذکور با در نظر گرفتن بار حاصل از نیروی پیش بینی شده و سایر عوامل تعیین می گیرد. لازم به ذکر است که نصب نماهای فلزی طرح دار در مقایسه با سایر نماها ساده تر بوده و ماندگاری آن ها طولانی تر است.

ورق فلزی طرح دار - بهساز نما
ورق فلزی طرح دار

سازگاری نماهای فلزی طرح دار با محیط زیست؛ چرا و چگونه؟!

سازگاری نماهای فلزی طرح دار با محیط زیست دلایل قانع کننده بسیاری دارد. اگرچه حجم قابل توجهی از فلز استفاده شده در اجرای نماهای فلزی طرح دار از زمین استخراج می شود، اما مقادیر چشمگیری از آن را نیز از بازیافت فلزهای مختلف به دست می آورند. جالب است بدانید که یک فلز نه تنها یک بار، بلکه بارها و بارها قابل بازیافت و استفاده است. پس می توان از فلزهای بازیافتی برای ساخت انواع ورق های فلزی طرح دار استفاده کرده و منابع دیگر را دست نخورده باقی گذاشت! نکته جالب تر این که ضایعات ایجاد شده از ساخت ورق فلزی طرح دار نما قابل بازیافت بوده و این موضوع موجب کاهش 10 الی 40 درصدی مقدار فلز استفاده شده در ساخت هر پنل می شود. مسلما کاهش این متریال منجر به کاهش وزن و کاهش هزینه سوخت در حمل و نقل می شود و این ایده ای عالی است!

ورق پانچ نما - شرکت بهساز نما
ورق پانچ نما

طراحی و اجرای نمای فلزی طرح دار موجبات بهبود بهره وری انرژی در یک ساختمان را فراهم می سازد. این موضوع به طور شگفت انگیزی محبوبیت ورق طرح دار فلزی نما را در میان پیمانکاران افزایش داده است. سیستم نماهای فلزی طرح دار اجازه عبور آزادانه نور به داخل ساختمان را فراهم ساخته و ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی، موجب روشنایی داخل ساختمان می شود. نمای فلزی طرح دار پانچ متال و نمای فلزی طرح دار استرچ متال نمونه هایی از محبوب ترین انواع نمای مشبک فلزی هستند که این روزها به گزینه اول و آخر بسیاری از افراد تبدیل شده اند.

نمای فلزی طرح دار - بهساز نما
نمای فلزی طرح دار

مزایای اجرای نماهای فلزی طرح دار

حقیقتا هرچه از مزایای طراحی نمای فلزی ورق طرح دار برایتان بگوییم، حق مطلب را ادا نکرده ایم. قیمت نماهای فلزی طرح دار در مقایسه با قیمت سایر نماها بسیار ایده آل و مقرون به صرفه ارزیابی شده است. به طور کلی می توان گفت که قیمت نمای فلزی ساختمان نسبت به مزایای منحصر به فرد آن بسیار مناسب است. دتایل اجرای نمای فلزی طرح دار یکی از مهم ترین عوامل اثرگذار بر اجرای نمای فلزی مدرن نام برده است. مهم ترین مزایای این روش اجرای نمای خشک عبارتند از:

  • سازگاری با محیط زیست
  • زیبایی ظاهری
  • تامین روشنایی و گرمای داخل ساختمان
  • حفظ حریم خصوصی
  • مقاومت در برابر حرارت و رطوبت
  • واکنش عالی در برابر نوسانات طبیعی
  • استحکام، دوام و پایداری فوق العاده
 نمای فلزی طرح دار - behsaznama
 نمای فلزی طرح دار

قیمت نمای فلزی طرح دار

دراجرای نمای فلزی طرح دار وقتی صحبت از قیمت می شود مهمترین ایتمی که باید در نظر گرفت نوع متریال فلز (آهن ، آلومینیوم ، مس و…) و طرح مورد نظر کارفرما می باشد که بیشترین تاثیر در قیمت گزاری را دارد و مرحله بعد دتایل اجرایی می باشد .

نکات پایانی

اگر به دنبال یک مرکز مورد اعتماد برای طراحی و اجرای نمای فلزی طرح دار هستید ، می توانید روی کمک ما حساب کنید. شرکت بهساز نما به عنوان برترین مجری اجرای نمای خشک با بهره گیری از کادری مجرب، ماهر و متعهد با نهایت افتخار و احترام در خدمت شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *