طراحی و اجرای نمای پانچ متال

نمای پانچ متال

فیلم آموزشی پانچ متال چیست و چگونه تولید می شود

اجرای نمای پانچ متال (Punch Metal) چیست؟

این روزها اجرای نمای پانچ متال در میان کارفرمایان و پیمانکاران بسیار محبوب است. بدون شک هنگام چرخیدن در سطح شهر نماهای فلزی سوراخ داری را مشاهده کرده اید که با زیبایی بی حد و اندازه خود چشم هر رهگذری را می نوازند. در اجرای این نماهای پرطرفدار از ورق پانچ متال استفاده می شود. از همین رو آن ها را تحت عنوان نمای پانچ متال نامگذاری می کنند. می دانید پانچ متال چیست؟!

آشنایی مختصر و مفید با پانچ متال

پانچ متال ها ورق هایی فلزی از جنس آلومینیوم و آهن هستند که با استفاده از دستگاه برش سی ان سی حفره هایی با طرح های مختلف را بر سطح آن ها ایجاد می کنند. با این اوصاف می توان نتیجه گرفت که نمای پانچ متال نوعی نمای فلزی و خشک است. با نماهای خشک آشنایی دارید؟!

نمای خشک به دسته ای از نماهای امروزی اطلاق می شود که در اجرای آن ها به جای استفاده از ملات سیمانی و دوغاب، از یراق آلات مخصوص استفاده می‌کنند. اجرای نمای خشک در دنیای امروز که اکثر افراد نماهای مدرن را به نماهای نه چندان دلنواز قدیمی ترجیح می دهند، طرفداران بسیاری دارد. اگر قصد دارید با اجرای نمای خشک زیبایی سازه تان را چندین برابر کنید، پیشنهاد ما به شما اجرای نمای سرامیک خشک، اجرای نمای کرتین وال، اجرای نمای جی اف آر سی GFRC، اجرای نمای پانچ متال و… است. متریال استفاده شده در اجرای نمای سرامیک خشک؛ سرامیک پرسلانی، متریال به کار گرفته شده در اجرای نمای کرتین وال؛ شیشه، متریال مورد استفاده در اجرای نمای جی اف آر سی GFRC؛ کامپوزیت جی اف آر سی و متریال استفاده شده در اجرای نمای پانچ متال؛ ورق پانچ متال است. اکنون که کم و بیش با پانچ متال آشنا شدیم، وقت آن فرا رسیده است که به بررسی مزایا و ویژگی‌های نمای پانچ متال بپردازیم. آماده اید؟!

کاربرد ورق پانچ متال و ویژگی های آن

همان طور که قبل تر نیز اشاره کردیم، نمای پانچ متال نوعی نمای فلزی است که از مقاومت قابل توجهی در برابر شرایط جوی مختلف برخوردار است. از همین رو امکان اجرای آن در اقلیم های گوناگون آب و هوایی میسر می باشد. حفره های طرحدار موجود بر سطح این ورق های فلزی موجبات کنترل میزان نور انتقال یافته به فضای داخلی ساختمان را فراهم می سازند. پس اگر ساختمانتان در مجاورت نور مستقیم خورشید قرار دارد، اجرای نمای پانچ متال بهترین ایده ای است که برایتان سراغ داریم. به ویژه اگر در مناطق گرمسیر زندگی می کنید و به فکر راه چاره ای کارآمد برای پیشگیری از اتلاف انرژی سرمایشی هستید!

از دیگر مزایا و ویژگی های استفاده از پانچ متال در طراحی و اجرای این نما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پیشگیری از آلودگی صوتی
 • طول عمر و ماندگاری اعجاب انگیز
 • زیبایی فوق العاده
 • مقاومت باورنکردنی در برابر باد، طوفان و…
 • قابلیت اجرا بر روی مصالح ساختمانی مختلف
 • ایجاد سایه در مقابل تابش شدید و مستقیم نور خورشید
 • سرعت اجرای بسیار زیاد

کاربردها

نمای پانچ متال هم درست مانند نمای استرچ متال از نوع پیش ساخته است. از همین رو کاربردهای متعدد و متنوعی داشته و امکان اجرای آن بر روی بدنه سازه، سقف، دیوار، پنجره ها، کف و… میسر می باشد. حتما می پرسید تفاوت نمای فلزی استرچ متال و پانچ متال چیست؟

از تفاوت این دو همین قدر بدانید که نمای فلزی استرچ متال با به کارگیری ورق های فلزی کششی استرچ متال اجرا می گردد. این در حالی است که در اجرای نمای پانچ متال از ورق های فلزی پانچ شده استفاده می کنند. جالب است بدانید که این ورق ها را در طرح های مختلفی پانچ می کنند. طرح هایی زیبا که از دیدن آن ها به وجد خواهید آمد!

طرح ها

پرطرفدارترین طرح های ورق پانچ عبارتند از: نمای پانچ متال طرح گرد، نمای پانچ متال طرح مربع، نمای پانچ متال طرح شکاف دار و نمای پانچ متال تزئینی.

پانچ متال

روش نصب نمای پانچ متال

نصب ورق پانچ متال بر روی بدنه سازه بسیار ساده تر از چیزی است که فکرش را می کنید. این کار از چند روش قابل انجام است. در ادامه انواع روش های اجرای نمای پانچ متال را خدمتتان معرفی خواهیم کرد:

 • نصب ورق پانچ نما با استفاده از براکت فلزی بر روی پوسته
 • نصب ورق پانچ نما با روش سیستم کامپوزیت
 • نصب ورق پانچ نما توسط پیچ از رو به زیرسازی نما
 • نصب ورق پانچ نما به روش خم بر روی سازه فلزی

عوامل موثر بر قیمت طراحی و اجرای پانچ متال نما

عوامل متعدد و متنوعی وجود دارند که دست به دست یکدیگر داده و قیمت طراحی و اجرای نمای پانچ متال را تحت تاثیر قرار می‌دهند. از جمله مهم ترین این عوامل می توان موارد زیر را برشمرد:

 • قیمت ورق پانچ متال
 • ضخامت ورق
 • متراژ نمای ساختمان
 • نحوه نصب
 • طرح ورق
 • جنس و نوع اتصالات نگهدارنده
Punch Metal

کلام پایانی 

شرکت بهساز نما متخصص طراحی و اجرای نورپردازی نما و همچنین طراحی و اجرای نمای خشک شامل طراحی – ساخت و اجرای نمای کرتین وال یونیتایز ، اجرای نمای پانچ متال ،اجرای نمای آجرخشک ، طراحی واجرای نرده شیشه ای ، اجرای لوور و یا شیدر آلومینیومی ، اجرای نمای فریم لس آهنی ، طراحی و اجرای سقف شیشه ای اسکای لایت ، ساخت پنجره های ترمال بریک ،اجرای نمای کرتین وال فیس کپ ، اجرای نمای سرامیک خشک،اجرای نمای کامپوزیت ،تولید ونصب صفحات استرچ متال ، اجرای نمای سنگ خشک ، اجرای نمای شیشه ای اسپایدر ،  طراحی واجرای نمای HPL ، اجرای نمای چوب ترموود ، اجرای نمای بتن اکسپوز ، نمای بتن جی اف آر سی و فروش اتصالات نمای خشک  بوده و جزء شرکتهای پیشتاز در این زمینه می باشد و به عنوان برترین شرکت طراح و مجری نمای خشک با بهره گیری از کادری مجرب، ماهر و متعهد با نهایت افتخار و احترام در خدمت شما می باشد ، و همچنین برای دریافت اطلاعات فنی می‌توانید از سایت شرکت به نشانی https://behsaznama.ir  بازدید کرده و یا جهت گرفتن مشاوره با شماره‌های 09022142028-  09122142028 با ما در  تماس باشید.